تاریخ انتشار: ۲۹ بهم ۱۳۹۴
صعود ایران به نیمه نهایی جام ملت‌های آسیا

تیم ملی ایران موفق شد با پیروزی پر گل برابر قرقیزستان علاوه بر صعود به نیمه نهایی جام ملت‌های آسیا، مجوز حضور در جام جهانی ۲۰۱۶ را کسب کند.

به گزارش “گذار نیوز”، ملی پوشان فوتسال ایران که در سه دیدار مرحله گروهی به ترتیب اردن را ۶ بر صفر، چین را ۷ بر صفر و عراق را ۱۳ بر ۲ شکست داده بودند امروز هم موفق شدند با پیروزی ۷ بر صفر قرقیزستان را در مرحله یک چهارم نهایی شکست دهند تا به نیمه نهایی جام ملت‌های آسیا راه یابند.

همچنین شاگردان ناظم‌الشریعه با این پیروزی توانستند یکی از سهمیه‌های آسیا در جام جهانی ۲۰۱۶ کلمبیا را از آن خود کنند.

 

ترکیب اولیه ایران:
سپهر محمدی، حمید احمدی، علی‌اصغر حسن زاده، قدرت بهادری و مهدی جاویدشرح گل‌ها:

ایران ۱- قرقیزستان ۰(دقیقه ۷: حسین طیبی): پاس خوب محمدرضا سنگ‌سفیدی به محوطه جریمه را حسین طیبی با چرخشی زیبا و ضربه پای راست به گل اول ایران تبدیل کرد.
ایران ۲- قرقیزستان ۰(دقیقه ۸: محمد طاهری): شوت ریباند شده طیبی را محمد طاهری با حضور به موقع در محوطه جریمه وارد دروازه قرقیزستان کرد.
ایران ۳- قرقیزستان ۰(دقیقه ۱۵: حسین طیبی): سومین گل ایران همانند گل اول به ثمر رسید. با پاس سنگ‌سفیدی از میانه زمین، طیبی با چرخش خوب و به موقع در پشت محوطه جریمه با شوت پای راست به کنج دروازه قرقیزستان گل سوم ایران را زد.
ایران ۴- قرقیزستان ۰(دقیقه ۲۶: قدرت بهادری): قدرت بهادری بعد از دریافت پاس احمدی شوت‌زنی کرد که توپ او با عبور از بین پای دروازه‌بان قرقیزستان به گل تبدیل شد.
ایران ۵- قرقیزستان ۰(دقیقه ۲۶: علی‌اصغر حسن‌زاده): حسن‌زاده بعد از دریافت پاس جاوید، با ضربه چیپ پنجمین گل ایران را به ثمر رساند.
ایران ۶- قرقیزستان ۰(دقیقه ۲۹: مهران عالیقدر): پاس به عقب عالی حسن‌زاده را عالیقدر با شوت پرقدرت از پشت محوطه به گل تبدیل کرد.
ایران ۷- قرقیزستان ۰(دقیقه ۳۲: حسین طیبی): پاس سنگ‌سفیدی از میانه زمین را طیبی روی خط محوطه جریمه به شکل تماشایی با پشت پا زد که توپ بعد از برخورد به تیر عمودی دروازه تبدیل به گل شد.

در حاشیه:

* به دلیل مصدومیت و غیبت محمد کشاورز در این مسابقه، بازوبند کاپیتانی به محمد طاهری داده شده است.
*مربیان تیم ملی ازبکستان که تیمشان به پیش از این مسابقه برابر عراق به پیروزی رسید و راهی نیمه نهایی شد در سالن حاضر هستند.
* بیش از ۲۰۰ تماشاگر ایرانی با حضور در محل این بازی به حمایت از تیم ملی می‌پردازند.
* قرقیزستان در این مسابقه از هر سه دروازه‌بان خود استفاده کرد.
* بعد از گل هفتم ایران، مربی قرقیزستان تاکتیک پاور پلی به کار گرفت.
* در فاصله چهار دقیقه به پایان مسابقه علیرضا صمیمی جایگزین سپهر محمدی درون دروازه ایران شد.

 

۰۰

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس