تاریخ انتشار: ۱۷ مرد ۱۳۹۴
ایران به فینال قهرمانی والیبال آسیا راه پیدا کرد;

تیم والیبال ب ایران در حالی چین بدون شکست را با نتیجه ۳ بر ۲ از پیش رو برداشت که در ۲ ست ابتدایی بازی شکست خورده بود و تا بازماندن از حضور در فینال فاصله ای نداشت.

به گزارش گذارنیوز، شکست ایران مقابل کره جنوبی در دور دوم مرحله گروهی کار تا کمی برای شاگردان پیمان اکبری سخت کرد چرا که حالا تیم ب، برای راهیابی به فینال باید برای اولین بار چین بدون شکست را شکست دهد. حریف امروز ایران تنها تیم این تورنمنت است که تا به حال طعم شکست را نچشیده است و همیشه مقابل رقبا پیروز بودهف حالا ایران برای اینکه حضور خود در فینال قهرمانی آسیا را سه باره کند باید این تیم قدرتمند را شکست دهد.

بازی با ۴۵ دقیقه تاخیر برگزار خواهد شد چرا که بازی قبل تیم های ژاپن و قطر به طول انجامید و در نهایت ژاپنی ها راهی دیدار پایانی شدند.

کواچ مثل همیشه با دستیارانش به جایگاه ویژه آمده است و کارلو ساتی تنها غایب جمع آنهاست.
نصرالله سجادی، معاون وزیر ورزش و جوانان دقایقی مانده به آغاز بازی به سالن آمد و با داورزنی در جایگاه ویژه خوش و بش کرد.

حدود ۳۰۰ تماشاگر چینی به سالن آمده اند و تیم کشورشان را با نهایت شور تشویق می کنند.
داورانی از استرالیا و کویت بازی ایران مقابل چین را قضاوت خواهند کرد.
ورزشگاه مثل سایر بازی ها پر نشده است و بازی فوتبال استقلال تهران و ملوان که در جوار ورزشگاه دوازده هزار نفری برگزار می شود عاملی شد تا بیشتر تماشاگران راهی ورزشگاه یکصد هزار نفری شوند.

اسماعیل وادی، پدر محمدطاهر وادی پاسور تیم ب ایران که خودش از مربیان برجسته والیبال به شمار می رود برای تشویق پسرش به سالن آمده است.

امیر خوش خبر سرپرست تیم ملی والیبال ایران جدا از کادر فنی در بین تماشاگران بازی را دنبال می کند.
ایران با ترکیب فیاضی، زرینی، شریفات، غلامی، پیروت پور، وادی و علی حسینی بازی را شروع خواهد کرد.

ست اول:

ست دوم:

ست سوم:
ایران برای راهیابی به فینال فقط یک راه داشت و آن هم پیروز در تمام ست های باقی مانده، در غیر این صورت ملی پوشان والیبال کشورمان از حضور در دیدار نهایی بازمی ماندند. بازگشت شاگردان پیمان اکبری به بازی غیر قابل باور بود و چین دیگری حرفی برای گفتن مقابل سفیدپوشان ایرانی نداشت. در تکنیکال تایم اوت نخست چین تنها ۲ امتیاز کسب کرده بود و ایران اختلافی ۱۴ امتیازی با حریفش ایجاد کرده بوده. این عدد در چنین بازی حساس و نزدیکی غیر قابل باور بود و حریف شبیه به حریفی آماتور شده بود.
درخشش باورنکردنی ملی پوشان والیبال ایران در ست سوم آن قدر موثر بود که شاگردان پیمان اکبری موفق شدند چین را با امتیازات ۲۵ بر ۹ شکست دهند و به حریف اجازه دو رقمی شدن را ندادند. حالا ایران برای راهیابی به فینال امیدوارتر است.

ست چهارم:
برای شروع ست چهارم ترس از شسکت می توانست برای ایران بزرگترین مشکل باشد و بازی نیمه نهایی به پراسترس ترین بازی تورنمنت تبدیل شده بود. کوچکترین اشتباهی می توانست ایران را از راهیابی به فینال بازدارد و اکبری را به همراه شاگردانش راهی دیدار رده بندی کند. اما با صحبت های کادر فنی در فرصت بین ست سوم و چهارم بازیکنان را تبدیل به کوهی از انگیزه برای برد کرد. اگر کسی از ست سوم بازی را نظاره می کرد نمی توانست باور کند دو ست قبل بازی را چین به سود خود کرده است.
ست چهارم مثل ست سوم با دقت و آرامش برای ایران آغاز شد و بازیکنان توانستند اختلافی را به وجود بیاورند که خیال شان از بابت ست چهارم راحت و تمرکزشان برای ست پنجم باشد. ایران توانست با ارائه یک بازی منطقی و حساب شده ست چهارم را با امتیازات ۲۵ بر۱۹ پیروز شود تا برای تبدیل بازی باخته به بازی برده تنها یک ست نیاز داشته باشد.

ست پنجم :
همان ستی بود که تعیین فینالیست مسابقات را مشخص می کرد و دو تیم برای برد به زمین آمده بودند. شرایط برای هر دو تیم برابر بود و هر یک با ۲ ست برده فقط یک ست را نیاز داشتند تا فینالیست شوند. چین تیم بدون شکست مسابقات بود و فکر این موضوع کار را کمی سخت می کرد اما مقاومت این تیم تنها تا امتیاز دوم ادامه داشت و با رفتن مسعود غلامی به خط سرویس نتیجه کاملا به سود ایران شد. درخشش دو دریافت کننده ایران، زرینی و فیاضی بازی را به سود ایران تغییر داد و دفاع شریفات هم به کمک تیم آمد تا چین دیگر حرفی در زمین نداشته باشد. حریف در انتهای بازی در حالیکه ایران تنها یک امتیاز با رد فاصله داشت بازی را در امتیاز ۱۴ به تساوی کشاند تا حساسیت بازی دوچندان شود.
لمل ایران در نهایت تیم بدون شکست چین را با نتیجه ۳ بر ۲ و با امتیازات ۲۵ بر ۲۱، ۲۵ بر ۲۰، ۹ بر ۲۵، ۱۹ بر ۲۵ و ۱۴ بر ۱۶ شکست داد تا حریف فردا ساعت ۱۷:۳۰ حریف ژاپن در دیدار نهایی شود.

 

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس