تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] مایک پنس سخنانی درباره روسیه و پوتین به زبان آورد که در ظاهر نشان می دهد رویکرد او با ترامپ در زمینه روسیه تفاوت عمده ای دارد. نخستین و آخرین مناظره دو نامزد معاونت ریاست جمهوری آمریکا بامداد امروز( چهارشنبه) برگزار شد. به گزارش عصر ایران به نقل از رسانه های آمریکایی ، “تیم […]

[ad_1]

مایک پنس سخنانی درباره روسیه و پوتین به زبان آورد که در ظاهر نشان می دهد رویکرد او با ترامپ در زمینه روسیه تفاوت عمده ای دارد.

نخستین و آخرین مناظره دو نامزد معاونت ریاست جمهوری آمریکا بامداد امروز( چهارشنبه) برگزار شد.

به گزارش عصر ایران به نقل از رسانه های آمریکایی ، “تیم کین” سناتور ویرجینیا و نامزد معاونت هیلاری کلینتون با ” مایک پنس” فرماندار ایندیانا ونامزد معاونت دونالد ترامپ در دانشگاه ” لانگ وود ” در شهر “فارم ویل” ایالت ویرجینیا به  مناظره پرداختند.

در این مناظره موضوعات داخلی و مسایل مرتبط با سیاست خارجی مطرح شد.

تیم کین در ابتدای این مناظره با اشاره به اینکه از نظر او هیلاری کلینتون یک شخص لایق برای جایگاه ریاست جمهوری و فرماندهی کل قوای آمریکاست ، بر این نکته تاکید کرد که فرزند او هم اکنون در نیروی دریایی آمریکا خدمت می کند و وقتی او و همسرش به این فکر می کنند که در صورت ریاست جمهوری ترامپ با توجه به عدم شایستگی او برای فرماندهی کل قوا چه سرنوشتی در انتظار فرزندشان خواهد بود، بسیار هراسناکند.

همانند مناظره نخست دو نامزد اصلی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، در این مناظره نیز مساله ایران یکی از محوری ترین موضوعات مرتبط با سیاست خارجی بود که دو نامزد معاوت ریاست جمهوری دیدگاه های خود را درباره آن ابراز داشتند و به مخالفت با رویکرد طرف مقابل پرداختند.

مایک پنس جمهوریخواه با تکرار حرف های ترامپ در مناظره نخست با هیلاری کلینتون در مناظره دیشب با انتقاد از رویکرد دولت اوباما و خانم کلینتون در قبال ایران، توافق هسته ای را یک اشتباه خواند و مدعی شد با این توافق ۱۵۰ میلیارد دلار پول در اختیار ایران قرار داده شده است.

او همچنین دولت اوباما را به دادن ” باج ” به ایران متهم کرد و به موضوع آزادی زندانیان آمریکایی از ایران همزمان با پرداخت نقدی پول از سوی آمریکا به ایران اشاره کرد.

در پاسخ به انتقادهای پنس، تیم کین با دفاع از رویکرد دولت اوباما و خانم کلینتون در قبال ایران ، توافق هسته ای را یک دستاورد دیپلماتیک دانست که بدون شلیک حتی یک گلوله برنامه هسته ای ایران را از حرکت رو به جلو بازداشته است.

همچنین دو نامزد معاونت ریاست جمهوری در این مناظره درباره نحوه مقابله با روسیه و سیاست های ولادیمیر پوتین نیز به بحث پرداختند.

تیم کین با انتقاد از دونالد ترامپ ، نزدیکی و دوستی او با پوتین را مورد انتقاد قرار داده و گفت مشخص نیست اگر او رییس جمهور آمریکا شود در صورتی که در یک مجمع بین المللی با پوتین مواجهه داشته باشد آیا از منافع ملی آمریکا دفاع خواهد کرد یا اینکه به دلیل دوستی اش با پوتین به منافع شخصی و فردی خود توجه خواهد کرد.

در مقام پاسخ اما مایک پنس سخنانی به زبان آورد که در ظاهر نشان می دهد رویکرد او با ترامپ در زمینه روسیه تفاوت عمده ای دارد.

پنس با ” کوچک و حقیر” توصیف کردن ولادیمیر پوتین گفت در صورتی که ترامپ رییس جمهور آمریکا شود، او بسیار سفت و محکم در برابر زیاده خواهی ها و اقدامات تحریک آمیز مسکو و دولت پوتین خواهد ایستاد.

او گفت ترامپ با حرکات تحریک آمیز پوتین در سوریه مقابله خواهد کرد و در پاسخ به اقدامات روسیه در سوریه، دستور حمله به مواضع نیروهای دولت سوریه را صادر خواهد کرد.

این سخنان در حالی بیان شده است که سابقه مواضع و سخنان ترامپ درباره روسیه و شخص پوتین ، تا کنون نشانه ای از تایید گفته های نامزد معاونت او به دست نمی دهد.

ترامپ تا کنون بارها از شخص پوتین و مشی رهبری او تعریف و تمجید کرده و حتی از هماهنگی و همکاری آمریکا با روسیه برای حل و فصل بحران های بین المللی سخن گفته است.

مشروح مناظره این دو نامزد معاونت ریاست جمهوری آمریکا را به زبان انگلیسی در اینجا بخوانید.
 

[ad_2]

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس