تاریخ انتشار: ۰۹ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] با افزایش ۳ برابری صادرات نفت ایران به ژاپن در ژوئن ۲۰۱۶ جایگاه چهارمین تامین کننده نفت ژاپن در این ماه به ایران رسید. وزارت اقتصاد و تجارت ژاپن در جدیدترین گزارش خود از افزایش حدود ۳ برابری واردات نفت این کشور از ایران در ژوئن ۲۰۱۶ خبر داد. به گزارش تسنیم، بر اساس […]

[ad_1]

با افزایش ۳ برابری صادرات نفت ایران به ژاپن در ژوئن ۲۰۱۶ جایگاه چهارمین تامین کننده نفت ژاپن در این ماه به ایران رسید.

وزارت اقتصاد و تجارت ژاپن در جدیدترین گزارش خود از افزایش حدود ۳ برابری واردات نفت این کشور از ایران در ژوئن ۲۰۱۶ خبر داد.

به گزارش تسنیم، بر اساس آمارهای این وزارتخانه، خرید نفت ژاپن از ایران در ماه ژوئن امسال به ۱٫۳۱۲ میلیون کیلو لیتر برابر با ۲۸۸ هزار بشکه در روز رسید. این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۱۹۵ درصدی داشته است. واردات نفت ژاپن از ایران در ژوئن سال گذشته میلادی ۴۴۳ هزار کیلو لیتر برابر با ۹۷ هزار بشکه در روز اعلام شده بود.

در عین حال واردات نفت ژاپن از ایران در ژوئن امسال نسبت به ماه قبل از آن افت ۱۴ درصدی داشته است. ژاپن در ماه می روزانه ۳۳۳ هزار بشکه در روز نفت از ایران وارد کرده بود.

بر اساس این گزارش ایران که در جریان تحریم نفتی در میان تامین کنندگان نفت مورد نیاز ژاپن رتبه پنجم و بالاتر را داشت در ماه ژوئن با کنار زدن کویت به رتبه چهارم رسیده است. ایران در این ماه ۸٫۸ درصد نفت مورد نیاز ژاپن را تامین کرده و پس از عربستان،‌ امارات و قطر چهارمین صادرکننده نفت به این کشور شناخته شده است.

صادرات نفت عربستان به ژاپن در ژوئن امسال معادل  ۳۲٫۴ درصد کل واردات این کشور بوده است و این رقم برای امارات ۲۶٫۴ درصد و برای قطر ۹٫۸ درصد اعلام شده است. سهم کویت نیز ۵۴ درصد بوده است.

[ad_2]

منبع:عصر ایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس