تاریخ انتشار: ۰۷ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] رییس‌ جمهور با بیان اینکه ایران و پاکستان با داشتن علایق و اهداف مشترک، پیوسته عمق استراتژیک یکدیگر محسوب شده‌اند، گفت: تهران از گسترش همکاری‌ها با اسلام‌آباد در همه عرصه‌ها بویژه اقتصادی استقبال می‌کند. به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز یکشنبه هنگام دریافت استوارنامه «آصف علی‌خان دورانی» سفیر جدید پاکستان در تهران اظهار […]

[ad_1]

رییس‌ جمهور با بیان اینکه ایران و پاکستان با داشتن علایق و اهداف مشترک، پیوسته عمق استراتژیک یکدیگر محسوب شده‌اند، گفت: تهران از گسترش همکاری‌ها با اسلام‌آباد در همه عرصه‌ها بویژه اقتصادی استقبال می‌کند.

به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز یکشنبه هنگام دریافت استوارنامه «آصف علی‌خان دورانی» سفیر جدید پاکستان در تهران اظهار داشت: روابط حسنه و نزدیک دو دولت و دو ملت، زمینه ارتقا همکاری‌های اقتصادی میان دو کشور را فراهم کرده است.


وی اجرای سریع‌تر توافقنامه‌های امضا شده میان دو کشور را برای توسعه و تعمیق همکاری‌های اقتصادی ضروری برشمرد.


رییس‌ جمهور با اشاره به فعالیت گروه‌های تروریستی که به هیچ یک از موازین اسلامی،  اخلاقی و انسانی تعهدی ندارند؛ بر اهمیت همکاری‌های مشترک برای تامین امنیت مرزها و منطقه تاکید کرد و گفت: مبارزه با گروه‌های تروریستی کار آسانی نیست و استنباط ما این است که اراده و قدرت لازم در ارتش و نیروهای نظامی پاکستان برای مبارزه با تروریست‌ها وجود دارد.


روحانی همچنین توسعه روابط فرهنگی دو کشور را خاطرنشان ساخت و اظهار داشت: ایران و پاکستان دارای فرهنگ مشترک هستند و باید در زمینه مسایل فرهنگی، دانشگاهی، علمی و همچنین کرسی‌های زبان فارسی با یکدیگر مشارکت بیشتری داشته باشند.


رییس‌ جمهور با بیان اینکه کشور و مردم پاکستان در میان مردم ایران جایگاه خاص و ویژه دارند، یادآور شد: تاریخ، فرهنگ، اعتقادات مشترک و شخصیت‌های افتخارآمیز مورد احترام مشترک، پایه‌ای خوب برای گسترش و تعمیق روابط برادرانه و دوستانه دو کشور است.


«آصف علی‌خان دورانی» سفیر جدید پاکستان در ایران نیز در این دیدار با تقدیم استوارنامه خود به روحانی، با تأکید بر اینکه همکاری‌های راهبردی دو کشور دوست و برادر در دوران‌های سخت و دشوار به خوبی نمایان شده است، اظهار داشت: باید روابط بازرگانی و اقتصادی دو کشور همانند سطح عالی روابط سیاسی ارتقاء یابد.


سفیر جدید پاکستان تأکید کرد: دولت پاکستان آماده گسترش همکاری‌ها با تهران در همه زمینه‌ها و از جمله مبارزه با تروریسم است.


وی با ابلاغ سلام‌ ویژه نخست‌وزیر پاکستان ابراز امیدواری کرد که مفاد توافقنامه‌های امضا شده بین تهران و اسلام‌آباد هر چه سریع‌تر اجرایی شود.

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس