تاریخ انتشار: ۰۲ فرو ۱۳۹۴

باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد ایران هنوز امتیازات کافی و لازم به منظور دستیابی به توافق هسته ای را نداده است. به گزارش گذارنیوز ، اوباما در مصاحبه با هافینگتون پست که روز شنبه در پایگاه خبری آن منتشر شد گفت :« به صراحت می گویم آنها (ایرانیان) هنوز آن امتیازاتی را که […]

باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد ایران هنوز امتیازات کافی و لازم به منظور دستیابی به توافق هسته ای را نداده است.

اوباما

به گزارش گذارنیوز ، اوباما در مصاحبه با هافینگتون پست که روز شنبه در پایگاه خبری آن منتشر شد گفت :« به صراحت می گویم آنها (ایرانیان) هنوز آن امتیازاتی را که من فکر می کنم برای توافق نهایی لازم است، نداده اند اما به این سمت و سو حرکت کرده و بنابراین احتمال توافق نیز وجود دارد.»
رئیس جمهور آمریکا گفت هنوز زود است که بگوییم آیا طرفین به توافق اولیه دست یافته اند یا خیر.
وی افزود :« هدف ما این است که این توافق را طی چند هفته آینده انجام دهیم نه چند ماه دیگر.»
تهران و واشنگتن در حال برگزاری گفتگوهایی در چارچوب مذاکرات ایران و شش قدرت جهانی (پنج عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل متحد به علاوه آلمان) به منظور دستیابی به توافق جامع در مورد برنامه هسته ای ایران هستند.
در نشست اواخر نوامبر ۲۰۱۴ میلادی در وین، گروه پنج به علاوه یک و ایران توافق کردند ضرب الاجل دستیابی به توافق نهایی را آخر ژوئن ۲۰۱۵ تعیین کنند.
انتظار می رود تصمیم نهایی در مورد این توافق تا اواخر ماه مارس گرفته شود.
گفتگوها در مورد برنامه هسته ایران بار دیگر در تاریخ ۲۵ ماه مارس از سر گرفته خواهد شد و قرار است این گفتگوها در شهر لوزان و یا ژنو سوئیس برگزار شود.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس