تاریخ انتشار: ۰۱ شهر ۱۳۹۴
هشدار زنگنه به برخی اوپکی‌ها؛

وزیر نفت با بیان اینکه ایران مخالف برگزاری نشست اضطراری اوپک نیست، اعلام کرد: زمان کاهش تولید نفت برخی از کشورها فرا رسیده است.

به گزارش گذارنیوز  بیژن زنگنه در حاشیه دیدار وزیر امور خارجه انگلیس در جمع خبرنگاران درباره اینکه برخی از کشورهای عضو اوپک خواستار برگزاری نشست اضطراری هستند، آیا برگزاری این نشست می تواند تاثیر گذار باشد، گفت: اگر این جلسه برگزار شود، تاثیرگذار خواهد بود. نشست اضطراری باید با اجماع اعضای اوپک برگزار شود و در صورت اجماع برای این نشست یعنی این که تمام اعضای تصمیم دارند که به نتیجه ای برسند.

وزیر نفت با تاکید بر اینکه اگر نشست اضطرای برگزار شود، خوب است و ما مخالفتی با آن نداریم، تصریح کرد: بعید می‌دانم بعضی از کشورها که در پس ذهنشان اهداف سیاسی برای کاهش قیمت‌ها دارند، به سادگی با این کار موافقت کنند.

این عضو کابینه دولت تدبیر و امید درباره افت قیمت نفت در بازارهای جهانی با بیان این که مهمترین بحث درباره کاهش قیمت نفت در حال حاضر مشکلات اقتصاد جهانی است، بیان کرد: پیش از این، بحث افزایش عرضه در بازار به دلیل تولید شیل اویل و شیل گس مطرح بود اما هم اکنون کمبود تقاضا در کشوری مثل چین وجود دارد.

این مقام مسئول افزود: چین در حال حاضر با بحران اقتصادی مواجه شده که این موضوع نیز سبب ایجاد مشکل در تقاضا شده است.

به گفته زنگنه، وضع بازار نفت به گونه ای است که باید تولید نفت مدیریت شود و اوپک باید به سهم خود در این جریان ایفای نقش کند، به ویژه کسانی که در سال‌های گذشته مقادیر زیادی نفت تولید کردند و درآمدهای سرشاری از این بابت بدست آوردند.

وزیر نفت تاکید کرد: فضای سیاسی درون اوپک و به خصوص کشورهای حاشیه خلیج فارس فضای ناآرامی است و هنوز فضای مناسبی برای مذاکره در اوپک وجود ندارد.

وی درباره اینکه آیا در این شرایط افزایش تولید نفت ایران منطقی است، اظهار کرد: ما به هر قیمتی تولید نفتمان را افزایش می دهیم و راهی جز این نداریم، این سیاست وزارت نفت نیست و سیاست دولت است.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: اگر افزایش تولید نفت ایران به موقع انجام نشود، ما برای همیشه سهم مان را در بازار از دست خواهیم داد و برای هر ١٠ هزار بشکه باید خواهش کنیم.

برچسب ها: برچسب‌ها, ,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس