تاریخ انتشار: ۱۹ ارد ۱۳۹۵
معاون وزیر نفت امور و پالایش پتروشیمی:

کاظمی گفت: از ابتدای سال آینده با راه اندازی پالایشگاه ستاره خلیج فارس ایران صادر کننده بنزین می‌شود.

به گزارش “گذارنیوز”  عباس کاظمی معاون وزیر نفت در امور پالایش و پخش فراورده‌های نفتی  در نشست خبری امروز که در حاشیه بیست و یکمین نمایشگاه نفت و گاز برگزار شد اظهار داشت: از ابتدای سال گذشته ایران ۵ محصول را به صورت پایدار صادر کرده و تنها در زمینه بنزین صادرات نداشته ایم.
وی افزود: از ابتدای سال آینده در زمینه صادرات بنزین نیز کارهایی را انجام خواهیم  داد.
کاظمی با بیان اینکه دو نرخی شدن بنزین پیشنهاد دولت نبوده ادامه داد: در دوران دو نرخی بودن بنزین ۹۰ درصد مصرف کنندگان از بنزین سهمیه‌ای با نرخ اول استفاده می کردند.
وی در ادامه یادآورد شد: وزیر نفت از دو نرخی شدن بنزین به دلیل تجارب گذشته اکراه دارد و به همین خاطر سهمیه را طوری تنظیم خواهد کرد که مردم نیازی به استفاده سهم دوم نداشته باشند.
معاون وزیر نفت درباره برندسازی جایگاه‌های سوخت یادآور شد: شرکت ملی پالایش و پخش ۲۰ میلیون مشتری دارد و برندسازی می‌تواند رقابتی کیفی ایجاد کند.
وی ادامه داد: بسیاری از مردم از خدمات جایگاه‌داران گله‌مند هستند که در صورت برندسازی صاحبان برند ملزم به پاسخ‌گویی هستند از طرفی نمی‌توانند در عرضه سوخت از نظر کمی و کیفی انحراف داشته باشند.
معاون وزیر نفت در ادامه یادآور شد: ۱۴ میلیارد دلار برای بهسازی و نوسازی پالایشگاه‌ها و افزایش فرآورده‌های نفتی سرمایه‌گذاری خواهد شد.
وی افزود: در واقع به دلیل تولید بالای مازاد بیشتر پالایشگاه‌ها سودآوری کمی دارند که در نظر داریم این فرآیند را اصلاح کنیم.
کاظمی با بیان اینکه روزانه ۹ پالایشگاه کشور ۱میلیون و ۸۰۰ هزار بشکه نفت را استخراج می‌کنند عنوان کرد: از اوایل سال ۹۶ با راه‌اندازی پالایشگاه ستاره خلیج فارس ایران صادر کننده بنزین خواهد شد.
وی گفت: در نظر داریم شبکه توزیع بنزین یورو ۴ را گسترش دهیم به طوری که از ۸ شهر به ۱۵ شهر برسانیم.
معاون وزیر نفت بیان داشت: با سرمایه‌گذاران خارجی برای مشارکت در نوسازی پالایشگاه‌های کشور مذاکره شده که قرار است شماری از پالایشگاه‌ها بهسازی شوند.

برچسب ها: برچسب‌ها,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس