تاریخ انتشار: ۰۹ آبا ۱۳۹۴
العربی الجدید:

گروه داعش توانست شماری از مناطق و روستاهای نزدیک به سامراء را در درگیریهای دو روز اخیر اشغال کند. امری که ایران را وادار کرد نیروهای سپاه پاسداران انقلاب مستقر در اطراف مرقد امامین عسگریین را در این شهر تقویت کند و حدود یکصد عنصر دیگر را به آنجا بفرستد.

علاوه براین بخشی از شبه نظامیان بدر و العصائب مستقر در نزدیکی فلوجه را برای تامین دیوارهای (دفاعی) سامراء به این شهر فرستادند.العربی الجدید نوشت اگر گروه تروریستی تکفیری صهیونیستی داعش به شهر سامراء حمله کند ممکن است ایران بطور علنی در عراق حضور پیدا کند.

به گزارش “گذارخبر”  پایگاه اینترنتی العربی الجدید در مقاله ای به قلم عثمان المختار نوشت با نزدیک شدن «دولت اسلامی» (گروه تروریستی تکفیری صهیونیستی داعش) به شهر سامراء که مراقد دینی بسیار مهم پیروان شیعه در آن قرار دارد، نزاع در عراق وارد مرحله جدیدی می شود. این امکان وجود دارد ایران بطور علنی در عراق دخالت کند. ایران پیش از این هشدار داد اگر این گروه، سامراء را اشغال کند، ایران مداخله خواهد کرد. حساسیت این موضوع در حدی است که برخی ها می گویند اگر داعش بغداد را اشغال کند کم خطرتر از ورود به سامراء است که اشاره به حجم خطراتی است که ممکن است در صورت تحقق این سناریوی سیاه اتفاق بیفتد.

در ادامه این گزارش آمده است گروه داعش توانست شماری از مناطق و روستاهای نزدیک به سامراء را در درگیریهای دو روز اخیر اشغال کند. امری که ایران را وادار کرد نیروهای سپاه پاسداران انقلاب مستقر در اطراف مرقد امامین عسگریین را در این شهر تقویت کند و حدود یکصد عنصر دیگر را به آنجا بفرستد. علاوه براین بخشی از شبه نظامیان بدر و العصائب مستقر در نزدیکی فلوجه را برای تامین دیوارهای (دفاعی) سامراء به این شهر فرستادند.

یک نظامی با درجه سرتیپی از ستاد ارتش عراق به «العربی الجدید» گفت حدود یکصد نفر از عناصر سپاه پاسداران انقلاب ایران صبح دیروز پنج شنبه وارد سامراء شدند تا امنیت مراقد مقدسه را از هر خطری حفظ کنند. وی افزود در صورت حمله داعش به سامراء عناصر ایران با نیروهای بسیج مردمی در پرونده حفاظت از مرقد مشارکت می کنند.

وی بعید دانست به این زودی این شهر را خطری تهدید کند زیرا درگیریها هنوز در مرحله آغازین قرار دارد و پس از بهبودی وضع هوا می توان از طریق هواپیماها جنگجویان داعش را هدف قرار داد. همچنین می توان بخشی از واحدهای ارتش و نیروهای بسیج مردمی را از بغداد و اطراف فلوجه به این شهر فرستاد. وی تاکید کرد از دو روز قبل نیروهای عراقی در موضع دفاعی قرار گرفتند.

برچسب ها: برچسب‌ها,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس