تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] ایران در ماه اوت با پشت سر گذاشتن امارات و قطر، سومین تامین کننده بزرگ نفت خام کره جنوبی شد و به طور میانگین روزانه حدود ٢٨٧ هزار بشکه نفت خام به سئول فروخت. به گزارش ایسکانیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی نفت و انرژی، بر اساس داده های شرکت ملی نفت کره […]

[ad_1]

ایران در ماه اوت با پشت سر گذاشتن امارات و قطر، سومین تامین کننده بزرگ نفت خام کره جنوبی شد و به طور میانگین روزانه حدود ٢٨٧ هزار بشکه نفت خام به سئول فروخت.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی نفت و انرژی، بر اساس داده های شرکت ملی نفت کره جنوبی که روز جمعه (دوم مهر ماه) منتشر شد، مجموع واردات نفت خام که جنوبی از ایران در ماه اوت ٢٠١۶ نسبت به مدت مشابه پارسال با ١١٢,٣ درصد افزایش به هشت میلیون و ۶٠۶ هزار بشکه (میانگین روزانه حدود ٢٨٧ هزار بشکه نفت خام) رسید، در حالی که این مقدار در ماه اوت سال ٢٠١۵ میلادی در مجموع چهار میلیون و ۵۴ هزار بشکه (روزانه حدود ١٣ هزار بشکه) بود.

آمارها حکایت از این دارد که مجموع واردات نفت خام کره جنوبی از ایران در ماه اوت نسبت به ماه ژوئیه در مجموع ۴١٨ هزار بشکه کاهش یافته است، به طوری که واردات نفت خام کره جنوبی از ایران در ماه ژوئیه امسال ٩ میلیون و ٢۴ هزار بشکه (٣٠٠ هزار بشکه در روز) بوده است.

بر اساس این گزارش، ایران در ۶ ماه نخست امسال در مجموع ۶۵ میلیون و ٨٣٢ هزار بشکه نفت خام به سئول صادر کرده است، در حالی که این مقدار در ۶ ماه نخست سال ٢٠١۵ میلادی ٢٧ میلیون و ٧٢٧ هزار بشکه بود.

کشورهای عربستان سعودی، کویت، ایران، امارات و قطر پنج تامین کننده اصلی نفت خام کره جنوبی به شمار می آیند؛ ایران در ماه اوت با پشت سر گذاشتن قطر و امارات، پس از عربستان و کویت سومین تامین کننده بزرگ نفت خام کره جنوبی بوده است.

عربستان سعودی در ماه اوت در مجموع ٢٧ میلیون و ١٩٠ هزار بشکه و کویت ١٢ میلیون و ٧۶۴ هزار بشکه نفت خام به کره جنوبی فروخته اند، صادرات نفت امارات و قطر به ترتیب هشت میلیون و ٣۶۴ هزار بشکه و ۶ میلیون و ۴٣۵ هزار بشکه بوده است.

بر اساس این گزارش، مجموع واردات نفت خام کره جنوبی در ماه اوت با ٢,٩ درصد کاهش نسبت به دوره مشابه پارسال، به ٨۶ میلیون و ١۴٧ هزار بشکه رسید، در حالی که این مقدار در ماه ژوئیه ٩٠ میلیون و ٧۶ هزار بشکه بود.

۶۰۲/۴۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس