تاریخ انتشار: ۱۰ خرد ۱۳۹۴

وزیر خارجه عربستان برای اولین بار وارد مصر شد و در اولین سخنان خود در این کشور، ایران را متهم به دخالت در امور دیگر کشورها کرد. به گزارش روز نو، «عادل الجبیر» وزیر خارجه عربستان برای اولین بار پس از بر عهده گرفتن منصبش امروز (یکشنبه) وارد مصر شد. بر اساس گزارش وبگاه خبری […]

وزیر خارجه عربستان برای اولین بار وارد مصر شد و در اولین سخنان خود در این کشور، ایران را متهم به دخالت در امور دیگر کشورها کرد.

عادل الجبیر

به گزارش روز نو، «عادل الجبیر» وزیر خارجه عربستان برای اولین بار پس از بر عهده گرفتن منصبش امروز (یکشنبه) وارد مصر شد.
بر اساس گزارش وبگاه خبری «النشره»، الجبیر در این سفر با «عبدالفتاح السیسی» رئیس‌جمهور مصر و «سامح الشکری» وزیر خارجه مصر دیدار خواهد کرد و مسائل مختلف از جمله اوضاع یمن، سوریه و لیبی مورد بحث قرار خواهد گرفت.
«بدر عبدالعاطی» سخنگوی وزارت خارجه مصر به روزنامه «عکاظ» عربستان گفت که الجبیر در دیدار با السیسی و شکری مسائل مهم هر دو کشور و در مقدمه آنها وضعیت یمن را مورد رایزنی قرار خواهند داد.
سوریه
بر اساس گزارش «العربیه»، الجبیر در اولین سخنان خود در کنفرانس خبری مشترک با همتای مصری خود اعلام کرد: «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه جائی در این کشور ندارد و  در تلاش هستیم مسکو را راضی کنیم تا از حمایت اسد دست بردارد.
یمن
وی درباره یمن گفت که تلاش‌هایی برای از سرگیری گفت‌وگوی سیاسی در یمن با هدف حل مسأله آن وجود دارد. \
ایران
وی در ادامه اتهام‌زنی‌های خود را علیه ایران ادامه داد  گفت :ایران تنها کشوری است که در امور کشورهای منطقه مداخله و از تروریسم حمایت می‌کند. \
وی افزود اعراب در مقابل مداخلات ایران در منطقه ساکت نخواهند نشست.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس