تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] یک پایگاه خبری صهیونیستی مدعی شد: ایران مذاکراتی را با ایتالیا برای همکاری دریایی و حضور ناوهای جنگی‌اش در بنادر این کشور انجام داده است. به گزارش ایسکانیوز، پایگاه خبری دبکا به نقل از منابع نظامی خود مدعی شد که ایران از طریق پایگاه‌هایی دریایی در سوریه و ایتالیا قصد دارد حضوری دائم در […]

[ad_1]

یک پایگاه خبری صهیونیستی مدعی شد: ایران مذاکراتی را با ایتالیا برای همکاری دریایی و حضور ناوهای جنگی‌اش در بنادر این کشور انجام داده است.

به گزارش ایسکانیوز، پایگاه خبری دبکا به نقل از منابع نظامی خود مدعی شد که ایران از طریق پایگاه‌هایی دریایی در سوریه و ایتالیا قصد دارد حضوری دائم در دریای مدیترانه داشته باشد و مذاکراتی را نیز با ایتالیا برای دستیابی به یک توافق در زمینه تبادلات دریایی انجام داده است.

دبکا فایل در ادامه آورده است: در همین راستا، پنتاگون و فرماندهان نیروی دریایی آمریکا مجددا از اسراییل خواسته‌اند تا ناوگان جنگی خود را به‌روزرسانی کند و گسترش دهد که به گفته آن‌ها دارای نقاط ضعف بسیاری است.

به گزارش دبکا فایل، ایران پول و اراده لازم برای سرمایه‌گذاری در خرید کشتی‌های جنگی جدید را دارد و ایتالیا نیز اراده برای ساخت چنین کشتی‌هایی را برای ناوگان ایران دارد. ایتالیایی‌ها هم‌چنین مخالفتی با استفاده از ناوگان ایران از پایگاه‌های مدیترانه‌یی‌شان ندارند. به علاوه این اقدام برای ایتالیا منافع مالی در پی دارد. فرمانده نیروی دریایی ایتالیا در پنجم سپتامبر به تهران سفر و با مقامات این کشور دیدار کرد و اولین ناو ایتالیایی نیز روز یک‌شنبه ۲۴ سپتامبر در بندرعباس لنگر انداخت.

فرمانده نیروی دریایی ایتالیا در سفرش به تهران تاکید کرد که این دیدارها به‌زودی به گسترش تبادلات و همکاری در زمینه‌های مختلف نظامی میان دو کشور منجر خواهد شد.

ایسنا

۲۰۶/۲۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس