تاریخ انتشار: ۰۴ فرو ۱۳۹۴

فیلیپ هاموند وزیر امور خارجه انگلیس روز دوشنبه با بیان اینکه ایران برای دستیابی به موافقتنامه درباره برنامه هسته ای خود باید امتیازهای بیشتری بدهد گفت هنوز مسائل دشوار زیادی وجود دارد که باید حل و فصل شود. به گزارش گذارنیوز، هاموند پس از مذاکرات با سعود الفیصل وزیر امور خارجه عربستان سعودی در مصاحبه […]

فیلیپ هاموند وزیر امور خارجه انگلیس روز دوشنبه با بیان اینکه ایران برای دستیابی به موافقتنامه درباره برنامه هسته ای خود باید امتیازهای بیشتری بدهد گفت هنوز مسائل دشوار زیادی وجود دارد که باید حل و فصل شود.

هاموند

به گزارش گذارنیوز، هاموند پس از مذاکرات با سعود الفیصل وزیر امور خارجه عربستان سعودی در مصاحبه با خبرنگاران در ریاض افزود اگرچه در مذاکرات بین ایران و قدرت های جهان ( پنج کشور عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل متحد به اضافه آلمان ) طی چند هفته اخیر پیشرفت قابل توجهی به دست آمده است اما دستیابی به یک موافقتنامه همچنان با چالش های زیادی روبرو خواهد بود.
وی تصریح کرد :« ایران باید اقدامات قابل توجه بیشتری را انجام دهد تا بتوانیم به یک موافقتنامه دست یابیم. هنوز مسائل پیچیده و دشوار زیادی وجود دارد که پیش از دستیابی به یک موافقتنامه باید حل و فصل شود. دستیابی به یک موافقتنامه جامع ، پایدار و قابل راستی آزمایی بسیار دشوار خواهد بود اما به سود همه ماست.»
چین ، روسیه ، آمریکا، فرانسه ، انگلیس و آلمان در تلاش برای دستیابی به یک موافقتنامه چارچوب با ایران تا پایان این ماه هستند ، موافقتنامه ای که حساس ترین بخش از فعالیت های هسته ای ایران را در ازای کاهش تحریم های بین المللی علیه این کشور محدود خواهد کرد.
هاموند گفت به مقامات سعودی اطمینان داد انگلیس به هر بهایی یک موافقتنامه را نخواهد پذیرفت.
وی افزود :«‌ موافقتنامه واقعی ، موافقتنامه ای است که به ایران اجازه دهد یک برنامه هسته ای غیر نظامی داشته باشد و درعین حال از دستیابی ایران به توانایی ساخت تسلیحات هسته ای جلوگیری کند. ما بار دیگر بر این موضع خودمان تاکید می کنیم که دست نیافتن به یک موافقتنامه بهتر از دستیابی به یک موافقتنامه بد است.»

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس