تاریخ انتشار: ۲۵ ارد ۱۳۹۴

معاون رییس جمهور و رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گفت: تا سال ۱۴۰۴ ایران باید به کشوری توسعه یافته تبدیل شود و در جایگاه اول اقتصادی و توسعه‌ای قرار گیرد که هرچند تاکنون به هدف خود در این زمینه دست نیافته‌ایم ولی موجب نمی‌شود که در گذشته توقف کنیم. به گزارش گذارنیوز محمدباقر نوبخت در […]

معاون رییس جمهور و رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گفت: تا سال ۱۴۰۴ ایران باید به کشوری توسعه یافته تبدیل شود و در جایگاه اول اقتصادی و توسعه‌ای قرار گیرد که هرچند تاکنون به هدف خود در این زمینه دست نیافته‌ایم ولی موجب نمی‌شود که در گذشته توقف کنیم.

نوبخت

به گزارش گذارنیوز محمدباقر نوبخت در همایش ملی «تدبیر در توسعه چهارمحال و بختیاری»، اظهار کرد: ما به دنبال آن هستیم که برنامه ششم توسعه را از سال ۱۳۹۵ تا ۱۳۹۹ تهیه کنیم که رییس جمهور مسئولیت آن را به سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی داده است.

وی با بیان اینکه مهم‌ترین هدف برنامه توسعه‌ای کشور رسیدن به توسعه پایدار است افزود: دولت تدبیر و امید نیز روزی جای خود را به دولت بعد می‌دهد و آنچه که می‎ماند قضاوت مردم نسبت به ادوار گذشته است. به همین دلیل برنامه‌ریزی صحیح با هدف توسعه‌ای در دستور کار ما قرار گرفته است.

نوبخت گفت: سندی برای ۲۰ سال آینده از سال ۱۳۸۴ تدوین شده که تک تک اسناد آنها به تایید مقام معظم رهبری رسیده است.

وی در جلسه شورای برنامه ریزی استان چهارمحال و بختیاری نیز برنامه ریزی صحیح را لازمه توسعه دانست و گفت: قانون برای دست یابی به این توسعه دو راهکار برنامه کوتاه مدت که همان بودجه سالیانه است و دیگری برنامه میان مدت که پنج ساله تدوین می شود پیش روی ما قرار داده است.

وی تاکیدکرد: اگر می خواهیم به معنای واقعی کلمه کشور را به توسعه برسانیم تحقق این مهم بدون توسعه تک تک استان های کشور محقق نخواهد شد بنابراین همه باید برای توسعه ملی دست در دست هم دهیم.

نوبخت با بیان اینکه توسعه ملی نیازمند فضا و بستر مناسب است از همدلی و همزبانی به عنوان فضای مورد نیاز برای توسعه کشور یاد کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب به زیبایی فضای توسعه را برای همگان مشخص کردند.

سخنگوی دولت تاکید کرد: اگر همدلی و هم زبانی وجود نداشته باشد و مشاجره و دعوا بر امور حاکم باشد به طور قطع هیچ گونه پیشرفت و توسعه ای در هیچ یک از استان های ما محقق نخواهد شد.

 

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس