تاریخ انتشار: ۲۲ خرد ۱۳۹۴

در این دور درباره همان چیزها بحث کردیم که در دور قبل بحث کردیم. متاسفانه سرعت پیشرفت مسایل در چند هفته گذشته کند شده است سرگئی ریابکوف، معاون وزیر خارجه روسیه گفت سرعت گفتگوهای هسته‌ای ایران کند شده است و این مسئله نگران کننده است. به گزارش گذارنیوز  وی گفت: «در این دور درباره همان […]

در این دور درباره همان چیزها بحث کردیم که در دور قبل بحث کردیم. متاسفانه سرعت پیشرفت مسایل در چند هفته گذشته کند شده است

سرگئی ریابکوف

سرگئی ریابکوف، معاون وزیر خارجه روسیه گفت سرعت گفتگوهای هسته‌ای ایران کند شده است و این مسئله نگران کننده است.

به گزارش گذارنیوز  وی گفت: «در این دور درباره همان چیزها بحث کردیم که در دور قبل بحث کردیم. متاسفانه سرعت پیشرفت مسایل در چند هفته گذشته کند شده است.»

وی گفت: «مدت زمانی که تا ضرب‌الاجل مانده است زیاد نیست و باید هرچه سریعتر گفتگوها را به خط پایان برسانیم.»

وی گفت: «درباره همه مسایلی که حل‌نشده مانده‌اند چند بار بحث کرده‌ایم و کاملا آنها را می‌شناسیم.»

وی افزود: «این مسایل شامل نحوه کاهش و برداشتن تحریم‌ها و اصلاح رویکردها نسبت به مسایل هسته‌ای شامل محدودیت بر برنامه هسته‌ای ایران و مساله دسترسی به مراکز هسته‌ای ایران است.»

وی گفت طرفین قادر به حل کلیه مسایل مربوط به دسترسی و نیز امکان ازسرگیری تحریم‌های سازمان ملل نبوده‌اند.

وی گفت ابهام موجود بر سر تغییر طراحی برخی از مراکز هسته‌ای ایران حل‌نشده باقی مانده است.

وی گفت در وضعیتی ایده‌آل، روز جمعه درباره مباحثات انجام‌شده به جمع‌بندی درباره زمان نشست وزیران و موضوع دیدار آنها به تفاهم می‌رسیم.

ریابکوف گفت ایران باید مسایل مربوط به دسترسی به مراکز و مسایل اختلافی برنامه هسته‌ای خود را با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روشن کند.

وی در گفتگو با خبرنگاران گفت: «معتقدیم ایران باید اول از همه با آژانس به توافق برسد. دغدغه‌های افراد شرکت‌کننده در گفتگوها در چارچوب تعامل ایران با آژانس حل می‌شود.»

وی گفت ایران باید «مساله دسترسی کنترل‌شده به مراکز خود را حل کند.»

معاون وزیر خارجه روسیه افزود: «برای پذیرش کلیه خواسته‌های ایران بر مبنای اطلاعاتی که یکی دارد و ما فاقد آن هستیم آمادگی نداریم.»

وی گفت: «معتقدیم تنها مبنایی که همه برای حل مساله می‌پذیرند سند چارچوبی میان ایران و آژانس است و بحث درباره چگونگی اعمال این سند در توافق آتی است.»

ریابکوف خاطرنشان کرد: «هیات ایرانی و شش قدرت جهانی بر ضرورت تغییر طراحی رآکتور هسته‌ای اراک موافقت دارند.»

ریابکوف افزود: «البته هیچکس هیچ ایده‌ای درباره نحوه انجام این کار، چه کسی این کار را بکند و چه کسی خرج آن را بدهد ندارد.»

وی افزود: «فعلا مساله تغییر طراحی اراک در حد خیالی خوش برای ماست.»

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس