تاریخ انتشار: ۰۳ خرد ۱۳۹۵
جهانگیری:

معاون اول رییس جمهوری با بیان اینکه عملیات بیت المقدس یک معجزه در تاریخ انقلاب بود، گفت: آزادی خرمشهر برای ملت ایران عظمت آورد و بعد از ۳خرداد سال ۶۱ معادلات نظامی دنیا را تغییر داد.

به گزارش “گذارنیوز” اسحاق جهانگیری در سالروز آزاد سازی خرمشهر و روزی ملی مقاومت، ایثار و پیروزی، در نهمین کنگره ملی تجلیل از ایثارگران افزود: این اتفاق در مقطعی رخ داد که برای خیلی ها باور کردنی نبود که قدرت نیروهای مسلح ایران به حدی برسد که قادر باشد خرمشهر را پس بگیرد.
وی ادامه داد: جنگی که رژیم بعث عراق از سال ۵۹ علیه ملت ایران شروع کرد، جنگ گسترده ای بود که همه دنیای استکبار در آن سهیم بودند. وقتی انسان به آن حال و هوا می رود، مظلومیت این ملت به یادش می آید و هیچ دلیلی برای آغاز این جنگ نمی بیند جز اینکه این کشور می خواست روی پای خود بایستد.
معاون اول رئیس جمهوری یادآور شد: آن روحیه انقلابی، ایمان و مقاومت ملت ایران بود که توانست به کمک خدا خرمشهر را آزاد کند. خرمشهر وقتی که در سوم خرداد آزاد شد یک اتفاق نادر افتاد و امام(ره) جمله عجیبی فرمودند که «خرمشهر را خدا آزاد کرد.»
جهانگیری با بیان اینکه بعد از آزادی خرمشهر، معادلات ایران در سال ۶۱ تغییر کرد، گفت: بعد از آزادی خرمشهر توانستیم خودمان را با قدرت جدید عرضه کنیم و از نظر نظامی پیش بینی های کارشناسان نظامی دنیا را تغییر دهیم.
وی گفت: ما در جنگ تحمیلی مظلومانه با صدام به نمایندگی کشورهای دنیا جنگیدیم و سرافراز بیرون آمدیم.
وی در ادامه گفت: متاسفانه ما در منطقه ای قرار داریم که مردم خیلی از کشورهای آن هنوز طعم آزادی و استقلال را نچشیده اند. فکر می کردند که انقلاب اسلامی آغاز یک بیداری بزرگی در جهان اسلام خواهد شد. مردم جهان اسلام دست به حرکت خواهند زد.
معاون اول رییس جمهوری افزود: امام(ره) طوری انقلاب اسلامی را رهبری کرد که حتی مردم برای مقابله با رژیم که دنبال سرنگونی اش بودند، دست به اقدامات خشن و مسلحانه نزدند و یک راه جدیدی در دنیا ترسیم کرده بود.
جهانگیری ادامه داد: وحشتی در برخی از کشورهای منطقه و حامیانشان به وجود آمد و این جنگ را تحمیل کردند و طبیعی بود کشوری که در آن انقلاب شده است و نحوه اداره کشور با دهها مساله روبرو است و مسایل داخلی به اندازه کافی بزرگ است که کسی تصور نمی کرد بتواند به یک مساله مهمی به نام جنگ ورود کند.
وی با بیان این که پیروزی در خرمشهر برای ایران قدرت آفرید، گفت: از نظر نظامی ایران به نقطه ای رسید که معادلات غیرقابل پیش بینی کارشناسان نظامی دنیا را بهم زد و توانست خرمشهر را آزاد کند.
**خرمشهر نماد روزهای مظلومیت
معاون اول رییس جمهوری با بیان این که خرمشهر نماد روزهای مظلومیت است، افزود: خرمشهر باید همیشه زنده بماند و بنیاد شهید و ایثارگران و نیروهای نظامی، سپاه و ارتش و نیروهای فرهنگی یعنی هنرمندان برای پاسداشت عظمت این ملت و بزرگی این ملت، نمادهایی از جنگ تحمیلی که در راس آنها آزادسازی خرمشهر است را در تاریخ این ملت ثبت کنند و زنده نگه دارند.
جهانگیری ادامه داد: از روزهای سخت این ملت بنویسند و فیلم بسازند. کاری کنند که در تاریخ این بزرگی بماند؛ نگذارند که در پیچ و خم مسایل زندگی و مشکلاتی که گاهی اوقات پیش می آید از این بزرگی ها عبور کنیم.
**ایران امروزی، قدرت اول منطقه است/ایران از دولت های قانونی منطقه دفاع می کند
وی تصریح کرد: امروز ایران به برکت خون شهدا و ایثارگری و مقاومت ملت، ایران دیگری است . ایرانی است که در منطقه حتما قدرت اول منطقه است و ایرانی است که از این قدرت خویش همواره برای حفاظت و حراست از کشورهای منطقه و دفاع از صلح استفاده خواهد کرد.
معاون اول رییس جمهوری با بیان این که حضور نیروهای ایران در جاهای دیگر تحت عنوان نیروهای مستشاری صرفا برای حفاظت از ارزش های دینی و اسلامی است، گفت: متاسفانه برخی از کشورهای منطقه فریب قدرت های بزرگ را خوردند و گروه هایی را با کمک قدرت های بزرگ راه اندازی کردند، پول دادند و حمایت ایدئولوژیک و تسلیحاتی کردند به خاطر این که به قدرت ایران آسیب بزنند.
جهانگیری یادآور شد: ایران نه تنها قادر است از خودش دفاع کند بلکه قادر است از دولت های قانونی منطقه هم دفاع کند، حضور پیدا کند و مانع این باشد که داعش امروز به عنوان یک گروه تکفیری خشن و تروریستی بر بخش های جهان اسلام حاکم شود.
وی تاکید کرد: اگر ایران اقدام نکرده بود حتما داعش امروز در خیلی از کشورهای منطقه حاکم بود و دولت در اختیار داشت و ائتلاف هایی هم که شکل گرفت بیشتر یک ائتلاف های شکلی بود تا یک اقدام عملی و قطعی برای مقابله با داعش.
معاون اول رییس جمهوری افزود: آن جاهایی که مقابله انجام گرفت نیروهای مشورتی ایران به کمک نیروهای مسلح قانونی دولت ها و مردم عراق و سوریه رفت تا اتفاقی برای مردم منطقه نیفتد و این قدرت حتما یک سرمایه بزرگی برای کل منطقه است.
جهانگیری یادآور شد: برخی کشورها اشتباه می کنند و در همین جنگ اگر ملت ایران بزرگی نمی کرد خیلی از اینها باید به خاطر حمایت هایی که از صدام کرده بودند، تنبیه می شدند. ولی ملت ایران با بزرگی از همه اتفاقات دوران جنگ عبور کرد.
وی با بیان این که وقتی کویت توسط صدام اشغال شد، کشوری که از مردم این کشور حمایت کرد ایران بود، گفت: باز هم ما به کشورهای مسلمان منطقه کمک خواهیم کرد.
**بعد از جنگ هم دست از سر مردم ایران برنداشتند
معاون اول رییس جمهوری یادآور شد: بعد از جنگ هم دشمنان دست از سر مردم ایران برنداشتند. هر روز یک بهانه ای درست کردند. یک روز بهانه هسته ای به راه انداختند و جنگ اقتصادی را علیه ملت ایران آغاز کردند. به تعبیر خودشان تحریم های فلج کننده علیه ملت ایران وضع کردند تا بتوانند با تحریم ها این ملت و دولت را تسلیم کنند.
جهانگیری با بیان این که مکرر گفتم مهمترین عامل این که غربی ها در مقابل ملت ایران تسلیم شدند، ایستادگی و پایداری ملت ایران بود، خاطرنشان کرد:غربی ها در تحریم ها از هیچ کوششی برای ضربه زدن به ملت ایران دریغ نکردند. جلوی آمدن دارو و مواد غذایی به این کشور را گرفتند و در خارج از کشور افراد فقط به دلیل این که شناسنامه ایرانی داشتند برای آنها محدودیت ایجاد می کردند. فکر می کردند که با این محدودیت ها ملت ایران به دولتشان فشار بیاورد و در برابر خواسته های آنها تسلیم می شود.

برچسب ها: برچسب‌ها, , ,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس