تاریخ انتشار: ۲۱ خرد ۱۳۹۴

تولید نفت ایران در ماه آوریل روزانه هزار بشکه افزایش یافت. به گزارش گذارنیوز به نقل از دبیرخانه اوپک، منابع ثانویه اعلام کردند تولید نفت خام ایران در ماه مه نسبت به آوریل روزانه هزار بشکه افزایش یافت و به دو میلیون و ۸۴۵ هزار بشکه در روز رسید. این آمار نشان می‌دهد، ایران در […]

تولید نفت ایران در ماه آوریل روزانه هزار بشکه افزایش یافت.

اپک

به گزارش گذارنیوز به نقل از دبیرخانه اوپک، منابع ثانویه اعلام کردند تولید نفت خام ایران در ماه مه نسبت به آوریل روزانه هزار بشکه افزایش یافت و به دو میلیون و ۸۴۵ هزار بشکه در روز رسید.

این آمار نشان می‌دهد، ایران در ماه مه امارات را که ماه پیش رقابت نزدیکی با آن داشت کنار زده و پس از عربستان و عراق سومین تولیدکننده بزرگ سازمان کشورهای صادرکننده نفت شده است.

عراق در ماه مه نیز با افزایش تولید روزانه ۱۰۴ هزار بشکه ای جایگاه خود را به عنوان دومین تولید‌کننده بزرگ اوپک پس از عربستان حفظ کرده و در این ماه روزانه سه میلیون و ۸۰۰ هزار بشکه تولید کرده است. تولید نفت عراق در ماه آوریل روزانه سه میلیون و ۶۹۵ هزار بشکه بود.

تولید نفت عربستان در ماه مه روزانه با چهار هزار و ۳۰۰ بشکه کاهش نسبت به آوریل به ۱۰ میلیون و ۱۰۷ هزار بشکه در روز رسیده است.

امارات در ماه گذشته میلادی روزانه ۱۱ هزار و ۷۰۰ بشکه تولید نفت خود را افزایش داد و از دو میلیون و ۸۱۸ هزار بشکه در روز به روزانه دو میلیون و ۸۳۰ هزار بشکه رساند.

امارات در ماه آوریل رقابت تنگاتنگی با ایران برای گرفتن رتبه سوم اوپک داشت اما در ماه مه ایران با اختلاف روزانه ۱۵ هزار بشکه ای بالاتر از این کشور قرار گرفته است.

تولید نفت کویت نیز در آوریل روزانه با ۷۷ هزار و ۴۰۰ بشکه کاهش از روزانه دو میلیون و ۷۶۲ هزار بشکه به دو میلیون و ۶۸۵ هزار بشکه در روز رسید.

 

 

 

 

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس