تاریخ انتشار: ۲۷ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین‌الملل با انتقاد شدید از سیاست‌های نادرست آمریکا در سوریه و ابراز تأسف از گسترش بحران در فوعه و کفریا که در محاصره تروریست‌ها است، گفت: جمهوری اسلامی ایران از هرگونه اقدامی در جهت حل سیاسی بحران سوریه حمایت می‌کند. به گزارش ایلنا، حسین امیرعبدالهیان دستیار […]

[ad_1]

دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین‌الملل با انتقاد شدید از سیاست‌های نادرست آمریکا در سوریه و ابراز تأسف از گسترش بحران در فوعه و کفریا که در محاصره تروریست‌ها است، گفت: جمهوری اسلامی ایران از هرگونه اقدامی در جهت حل سیاسی بحران سوریه حمایت می‌کند.

به گزارش ایلنا، حسین امیرعبدالهیان دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی با حسین راغب الحسین نماینده مجلس سوریه و نایب رئیس کمیته مصالحه ملی با دیدار و گفت وگو کرد.


امیرعبدالهیان در ابتدای این دیدار با اشاره به پیشینه ارتباطات تاریخی میان دو ملت گفت: اشتراکات فرهنگی و دینی فراوانی میان دو کشور وجود دارد که پشتوانه محکمی برای توسعه مناسبات در عرصه های گوناگون سیاسی، تاریخی فیمابین می باشد.


اقدامات نمایشی ائتلاف علیه تروریسم به تقویت گروه‌های تروریستی منجر گشته است


دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل در ادامه با انتقاد شدید از سیاست های نادرست آمریکا در سوریه و ابراز تأسف از گسترش بحران در فوعه و کفریا که در محاصره تروریست ها است، افزود: جامعه جهانی هیچگونه اقدام مثبتی برای جلوگیری از جنایات گروه های تروریستی در سوریه انجام نداده است و اقدامات نمایشی ائتلاف علیه تروریسم به تقویت گروه های تروریستی منجر گشته است.


امیرعبدالهیان  با تاکید بر راه حل سیاسی برای خاتمه بحران در سوریه تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران از هرگونه اقدامی در جهت حل سیاسی بحران سوریه حمایت می کند


راغب الحسین:بی توجهی سازمان ملل متحد به فاجعه انسانی در شهرهای فوعه و کفریا


در ادامه این دیدار حسین راغب الحسین نماینده مجلس سوریه و نایب رئیس کمیته مصالحه ملی و نماینده فوعه و کفریا که توسط تروریست ها محاصره شده است، با قدردانی از حمایت های جمهوری اسلامی ایران از سوریه گفت: دولت و ملت سوریه هیچگاه حمایت های همه جانبه جمهوری اسلامی ایران را فراموش نخواهد کرد.


نایب رئیس کمیته مصالحه ملی سوریه با ابراز نگرانی از تداوم وضعیت بحرانی در فوعه و کفریا افزود: کشتار زنان و کودکان و مردم بی دفاع شهرهای شیعه نشین فوعه و کفریا و دو سال قطع برق و فقدان مواد غذایی، دارو و آب آشامیدنی در این دو شهر وضعیت نگران کننده ای را ایجاد کرده است.


وی تصریح کرد: سازمان های بین المللی علی رغم تبلیغات دروغین در قبال جنایات گروه های تروریستی هیچگونه اقدام انسان دوستانه ای برای کمک به مردم این شهرها انجام نداده اند.


حسین راغب الحسین با ابراز تاسف از سکوت جامعه جهانی در قبال جنایات گسترده گروه های ترویستی در سوریه خاطرنشان کرد: دولت سوریه موارد نقض حقوق بشر از جمله کشتارهای گسترده سازمان یافته تروریست ها و حامیان منطقه ای شان را از طریق مراجع بین المللی پیگیری خواهد کرد.


وی از بی توجهی سازمان ملل متحد به فاجعه انسانی در شهرهای فوعه و کفریا قویاً انتقاد کرد.

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس