تاریخ انتشار: ۱۴ شهر ۱۳۹۴
وزیر امور خارجه عربستان:

عادل الجبیر وزیر خارجه سعودی در کنفرانس خبری خود با تاریخی و محوری خواندن سفر سلمان به آمریکا گفت: این دیدار ثمرات بسیار زیادی داشت و سلمان و اوباما در مورد همکاری راهبرد مشترک دو کشور گفتگو کردند.

به گزارش “گذارخبر”، عادل الجبیر افزود: عربستان معتقد است که توافق هسته ای در ایجاد امنیت و ثبات در منطقه تاثیر گذار خواهد بود.

وی مدعی شد: ایران از سال ۱۹۷۹ به سوی همسایگانش دست اندازی می کند.

وزیر خارجه سعودی ادعا کرد: تهران باید از حمایت از تروریسم و دامن زدن به اختلافات طایفه ای دست بکشد.

وی افزود: ما خواهان روابط بهتر با ایران هستیم اما اکنون توپ در زمین ایران است و باید به اثبات برساند که واقعا خواستار بازگشایی صفحه جدیدی در روابط است.

الجبیر در پاسخ به سوال خبرنگاری که پرسید:تحرکات روسیه در حمایت از سوریه افزایش یافته است،گفت:عربستان بخشی از ائتلاف بر ضد داعش (گروه تکفیری صهیونیستی) در سوریه است.هواپیماهای ما درکنار دیگر هواپیماهای ائتلاف پرواز می کنند و ما یکی از نخستین کشورهایی بودیم که وارد این ائتلاف شدیم و در آن مشارکت کردیم و ما مصمیم که تمام تلاش خود را برای شکست داعش (گروه تکفیری صهیونیستی) به کار گیریم.ما به راههای افزایش این همکاری و افزایش اثرگذاری آن می نگریم.ما همچنین به راههای افزایش حمایت ها از مخالفان دولت سوریه و افزایش اثرگذاری اقدامات آنها می نگریم.

وی افزود:در رابطه با گزارشهای مربوط به حمایت مستقیم نظامی روسیه از بشار اسد من این گزارشها را در رسانه ها دیده ام اما باید به صحت این گزارشها توجه لازم شود.اگر این موضوع صحت داشته باشد این می تواند نشان دهنده افزایش تنش و بسیار خطرناک باشد.

برچسب ها: برچسب‌ها, , ,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس