تاریخ انتشار: ۲۵ ارد ۱۳۹۴

حسین شریف آبادی نماینده کنسرسیوم فاز ۱۳ پارس جنوبی گفت که این کنسرسیوم از دولت امارات خواست که شناور آلپاین اترنیتی متعلق به شرکت نروژی ترنس پترول را به دلیل برخورد و وارد کردن خسارت به پایه های سکوی گازی شماره ۱۳ توقیف و تحویل ایران دهد. به گزارش گذارنیوز شریف آبادی در گفت گوی […]

حسین شریف آبادی نماینده کنسرسیوم فاز ۱۳ پارس جنوبی گفت که این کنسرسیوم از دولت امارات خواست که شناور آلپاین اترنیتی متعلق به شرکت نروژی ترنس پترول را به دلیل برخورد و وارد کردن خسارت به پایه های سکوی گازی شماره ۱۳ توقیف و تحویل ایران دهد.

کشتی

به گزارش گذارنیوز شریف آبادی در گفت گوی با ایرنا افزود: بامداد دوم فروردین سال جاری شناور آلپاین با پرچم کشور سنگاپور که با پایه سکوی گازی شماره ۱۳Aبرخورد و منطقه را ترک کرده است.

بعد از این حادثه شناور برای انجام تعمیرات به یکی از دایک های کشور امارات انتقال یافت شد و با پی گیری ها به عمل امده مشخص شده که قصد ترک منطقه را دارد، لذا کنسرسیوم فاز ۱۳ پارس جنوبی از طریق مراجع ذی صلاح خواستار توقیف و تحویل شناور مذکور شد.

این سکوی گازی دارای هشت حلقه چاه بوده و عملیات حفاری آن به پایان رسیده و تجهیزات چاه ها نصب شده و برخورد این شناور خساراتی به سازه اصلی این سکوی گازی و چاه ها وارد کرده بطوری که لوله های چاه ها صدمه دیده و احتمال نشت گاز وجود دارد.

در پی مذاکرات به عمل آمده با وکیل شرکت نروژی مقرر شده که این شرکت با براورد اسیب ها ، خسارت وارده را پرداخت کند.

براساس معاهده همکاری بین ایران و کشورهای حاشیه خلیج فارس موسوم به ROPME در صورت ایجاد خسارت از طرف شناوری به هرکدام از کشورهای منطقه ، سایر کشورها باید در توقیف و دریافت غرامت و خسارت به کشور آسیب دیده یا متضرر همکاری نمایند.

مجوز توقیف شناور مذکور از طریق مراجع قضایی کشور اخذ شده و این شناور تحت تعقیب قرار دارد.

شریف ابادی گفت که شرکت های بیمه ای ملت و ایران نیز که سکو و چاه ها را پوشش بیمه ای دادن،پیگر دریافت خسارت از شرکت انگیسی که بیمه شناور مذکور را به عهده دارد، هستند.

برچسب ها: برچسب‌ها, ,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس