تاریخ انتشار: ۲۴ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] کریستین تئودورسکو سفیر رومانی در جمهوری اسلامی ایران در پایان ماموریت خود در تهران با وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفت‌وگو کرد. به گزارش ایلنا، محمد جواد ظریف در این دیدار ضمن اشاره به روابط خوب فی‌مابین اظهار کرد: دو کشور از ظرفیت‌های متنوعی برای توسعه مناسبات به‌ویژه در حوزه اقتصادی برخوردارند و تبادل […]

[ad_1]

کریستین تئودورسکو سفیر رومانی در جمهوری اسلامی ایران در پایان ماموریت خود در تهران با وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایلنا، محمد جواد ظریف در این دیدار ضمن اشاره به روابط خوب فی‌مابین اظهار کرد: دو کشور از ظرفیت‌های متنوعی برای توسعه مناسبات به‌ویژه در حوزه اقتصادی برخوردارند و تبادل هیات‌های عالیرتبه، فرصت مناسبی برای تعمیق روابط  فی‌مابین است.


وزیر امور خارجه کشورمان تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران آماده توسعه هرچه بیشتر روابط با جمهوری رومانی به‌صورت دوجانبه است.

وی در ادامه با اشاره به حضور نزدیک به یک دهه کریستین تئودورسکو به عنوان سفیر کشور دوست رومانی در تهران و عضویت افتخاری او در فرهنگستان زبان و ادب فارسی به خاطر تسلط به زبان فارسی، ابراز امیدواری کرد که پس از بازگشت به بخارست از ظرفیت‌های شخصی او در جهت تعمیق روابط دو کشور بهره‌برداری شود.

تئودورسکو سفیر رومانی در جمهوری اسلامی ایران نیز در این دیدار ابراز امیدواری کرد که در دوره جدید شاهد بسط و گسترش بیش از پیش روابط بین تهران و بخارست به خصوص در عرصه‌های اقتصادی و تجاری باشیم.

وی همچنین بر لزوم گسترش مناسبات فرهنگی و دانشگاهی بین دو کشور تاکید کرد.

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس