تاریخ انتشار: ۰۵ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] در سال ۲۰۱۳ یک میلیون ۶۰۴ هزار و ۷۵۰ نفر از ایران به سایر کشورها مهاجرت کرده‌اند و دو میلیون ۶۴۹ هزار و ۵۱۶ نفر به ایران مهاجرت کرده‌اند. اما این کشورها کدام هستند؟ به گزارش اقتصادنیوز ۸۶ درصد مهاجرانی که به ایران آمده‌اند، شهروند کشور همسایه، افغانستان بوده اند. یعنی حدود ۲ […]

[ad_1]


در سال ۲۰۱۳ یک میلیون ۶۰۴ هزار و ۷۵۰ نفر از ایران به سایر کشورها مهاجرت کرده‌اند و دو میلیون ۶۴۹ هزار و ۵۱۶ نفر به ایران مهاجرت کرده‌اند. اما این کشورها کدام هستند؟

به گزارش اقتصادنیوز ۸۶ درصد مهاجرانی که به ایران آمده‌اند، شهروند کشور همسایه، افغانستان بوده اند. یعنی حدود ۲ میلیون و ۲۹۹ هزار مهاجر حاضر در ایران از افغانستان به ایران آمده‌اند. رتبه دوم مربوط به کشور عراق است که تعداد مهاجران آن به ایران ۸۱ هزار و ۹۲۲ نفر است. بر اساس این گزارش که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی منتشر کرده، پاکستان، آذربایجان، ترکمنستان، ارمنستان و ترکیه هم به ترتیب دیگر کشورهایی بوده اند که بیشترین مهاجرفرستی به ایران را داشته‌اند.

در مقابل بیشترین تعداد مهاجر ایران یعنی حدود ۴۱۲ هزار نفر به امارات متحده عربی رفته‌اند. دومین مقصد مهاجران ایرانی، ایالات متحده آمریکا است که مقصد مهاجرت ۳۹۳ هزار ایرانی بوده است. آلمان، کانادا، انگلیس، سوئد و فلسطین اشغالی دیگر مقاصد مهاجران ایرانی بوده‌ است.

همچنین جمعیت مهاجران در کل جهان در سال ۲۰۱۳ حدود ۲۳۲ میلیون نفر برآورد شده است. بر مبنای گزارش بانک جهانی تعداد یک میلیون و ۲۹۵ هزار و ۱۷۳ نفر در سال ۲۰۱۰ از ایران به سایر کشورها مهاجرت کرده‌اند که این رقم در سال ۲۰۱۳ به یک میلیون ۶۰۴ هزار و ۷۵۰ نفر رسیده که حاکی از افزایش ۲۳٫۹ درصدی تعداد مهاجران است. سال ۲۰۱۳ بیشترین تعداد مهاجر در کل جهان مربوط به کشورهای امارات متحده عربی، ایالات متحده آمریکا و آلمان به ترتیب با ۲۵٫۷؛ ۲۴٫۵ و ۹٫۹ درصد بوده است.

[ad_2]

منبع:اقتصادنیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس