تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی گیلان گفت: در یک شهرستان اگر یک شهرک صنعتی بزرگ و قابل قبول داشته باشیم بهتر از این است که چندین موقعیت داشته باشیم. به گزارش ایلنا از رشت، طهمورث لاهوتی اشکوری در خصوص نیاز یا عدم نیاز به احداث شهرک های صنعتی در استان گیلان بیان داشت: چون […]

[ad_1]

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی گیلان گفت: در یک شهرستان اگر یک شهرک صنعتی بزرگ و قابل قبول داشته باشیم بهتر از این است که چندین موقعیت داشته باشیم.

به گزارش ایلنا از رشت، طهمورث لاهوتی اشکوری در خصوص نیاز یا عدم نیاز به احداث شهرک های صنعتی در استان گیلان بیان داشت: چون گیلان به لحاظ طولی طولانی است این شرایط سخت است و مهاجرت نیروی کار تبعاتی را با خود به همراه دارد و این تمرکز جمعیت در یک نقطه چالش‌برانگیز است. پس نمی‌توان گفت که ایجاد شهرک‌های صنعتی در شهرستان‌های مختلف ضروری است پس این یک سیاست درستی بود که اتفاق افتاد و ضروری است.


وی در ادامه بیان داشت: به نظر من در یک شهرستان اگر ما یک شهرک صنعتی بزرگ و قابل قبول داشته باشیم بهتر از این است که چندین موقعیت داشته باشیم. اگر قرار است ما برای یک موقعیت زیرساخت آماده کنیم یک سری هزینه‌ها ثابت است و این هزینه‌های ثابت با تعدد شهرک‌ها افزایش می‌یابد.


طهمورث لاهوتی اشکوری در خصوص نیاز به ترسیم یک برنامه هدفمند در هر شهرستان بیان داشت :  ما نیاز به چشم‌انداز برای ترسیم توسعه صنعتی در استان داریم و البته باید در گذشته این اتفاق می‌افتاد و برای یک شهرستان از یک موقعیت صنعتی و یا موقعیت‌هایی در جوار یک شهرک صنعتی در شهرستان که کاربری ندارند برای توسعه آن موقعیت استفاده کرد.


وی در ادامه بیان داشت: ایجاد نواحی و شهرک صنعتی باید با یک تفکر توسعه‌ صنعتی اتفاق بیفتد یعنی پتانسیل منطقه‌ای را نگاه کنیم مثلا سمت غرب آستارا دارای پتانسیل خوب در امر صادرات است اما زمین کافی در یک شهرستان برای یک شهرک متمرکز وجود ندارد.


رئیس هیئت مدیره شرکت شهرک‌های صنعتی گیلان در خصوص برخی از شهرستان‌ها که دارای مزیت سرمایه‌گذاری بیشتر هستند بیان داشت: ما به دنبال ایجاد شهرک‌ در شهرستان‌هایی هستیم که پتانسیل سرمایه‌گذاری در آن‌ها وجود دارد. باید زمینه‌ای ایجاد شود تا سرمایه‌گذاران را به سمتی سوق دهیم که هم موجب آبادانی مناطق شده و هم بتوانند در توسعه استان نقش داشته باشند و همچنین در جاهایی تاسیس شود که دارای توجیه اقتصادی و سرمایه‌گذاری باشد.

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس