تاریخ انتشار: ۱۳ ارد ۱۳۹۵
وزیر علوم دولت اصلاحات:

بر این اساس، این‌که رقیب ما در جریان انتخابات از شرایطی که منجر به کاهش مشارکت شود، استقبال کند تا حدودی طبیعی است.

جعفر توفیقی با به اشاره به حضور پرشور مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی و پیروزی ائتلاف اصلاح‌طلبان و «لیست امید» در تهران و بسیاری از شهرستان‌ها، اعلام کرد: تجربه انتخابا‌ت‌های گذشته نشان داده هر زمان که مشارکت مردم اندک بود، اصولگرایان پیروز شدند و هر زمانی که مشارکت بالا رفته، اصلاح‌طلبان پیروز انتخابات بوده‌اند.

به گزارش”گذارنیوز”، او ادامه داد: بر این اساس، این‌که رقیب ما در جریان انتخابات از شرایطی که منجر به کاهش مشارکت شود، استقبال کند تا حدودی طبیعی است.

وزیر علوم دولت اصلاحات یادآور شد: با این حال، تجربه دور نخست انتخابات مجلس و انتخابات‌های ادوار پیشین نشان داده تلاش‌هایی از این دست بی‌نتیجه بوده و مردم به اندازه کافی هشیار هستند و هر زمان که علیه اصلاح‌طلبان تبلیغات شود، انگیزه مردم بیشتر می‌شود.

توفیقی تصریح کرد: خودآگاهی و هوشیاری مردم مهم‌ترین ابزار برای مقابله با تخریب‌ها است و فکر می‌کنم ایجاد محدودیت برای بزرگان اصلاحات و مخصوصا اقای خاتمی، اثر معکوس خواهد داشت که نمود آن را در دور نخست انتخابات نیز به روشنی مشاهده کردیم.

او در تشریح دلیل پیروزی اصلاح‌طلبان در انتخابات یادآور شد: باوجود تمام محدودیت‌هایی که در مسیر فعالیت اصلاح‌طلبان ایجاد شد، فهرست انتخاباتی سراسری‌ای که تحت عنوان «لیست امید» تهیه شد، مورد تایید بزرگان جریان اصلاحات بود و در تهیه آن همه احزاب و گروه‌ها نقش داشتند.

عضو ارشد بنیاد امید ایرانیان ادامه داد: درست است که بسیاری از افرادی که در «لیست امید» قرار گرفتند، از تجربه کمتری نسبت به برخی بزرگان ردصلاحیت‌شده برخوردار بودند اما تعهدشان به پایگاه اجتماعی و آرمان‌های اصلاحات و حمایت صریح آقای خاتمی از این لیست، درکنار حضور آقای عارف به عنوان سرلیست تهران، نقیصه‌ها را برطرف کرد.

توفیقی در پایان با اشاره به ممنوع‌التصویری سیدمحمد خاتمی، خاطرنشان کرد: محدودیت‌هایی که برای آقای خاتمی ایجاد کردند، تنها منجر به این شد که ایشان بیشتر مورد استقبال و حمایت مردم قرار بگیرند، چراکه آقای خاتمی در قلب مردم و اصلاح‌طلبان جای دارد و چنان‌چه دیدید این ممنوع‌التصویری اثر معکوس داشت.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس