تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] معاون فرهنگی اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه به دنبال ایجاد خانه‌های فرهنگ کار و تلاش هستیم، اظهار کرد: اساسنامه مربوط تدوین و از سوی وزیر ابلاغ شده و باید تا پایان سال شاهد راه‌اندازی این خانه‌های فرهنگی هستیم. به گزارش ایسنا، حیدریان در نشست کشوری برنامه ملی استقرار مداخلات […]

[ad_1]

معاون فرهنگی اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه به دنبال ایجاد خانه‌های فرهنگ کار و تلاش هستیم، اظهار کرد: اساسنامه مربوط تدوین و از سوی وزیر ابلاغ شده و باید تا پایان سال شاهد راه‌اندازی این خانه‌های فرهنگی هستیم.

به گزارش ایسنا، حیدریان در نشست کشوری برنامه ملی استقرار مداخلات پیشگیری از اعتیاد در جامعه کار و تولید (طرح کاج) که در مجموعه فرهنگی تلاش برگزار شد، با بیان اینکه اهمیت نیروی کار از این جهت است که می‌تواند زیربنای اصلی در استقلال کشور و استقلال فرهنگی باشد، اظهار کرد: اگر جامعه کار، سلامت جسمی و روحی نداشته باشد نمی‌تواند این نقش را ایفا کند.

وی افزود: اگر زمانی بیکاری سبب گرایش به اعتیاد بود، اکنون شاهد هستیم که این معضل به محیط کار کشیده شده و بیش از ۲۰ درصد نیروی کار به اعتیاد مبتلا هستند و امیدواریم با راهبری ستاد این معرفت‌افزایی را احیاء و بتوانیم با ایفای نقش در این حوزه درد اعتیاد را در آحاد جامعه بکاهیم.

معاون فرهنگی اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه در سال گذشته با حضور کارشناسان زبده سازمان‌های وابسته به وزارت کار جلسات مفیدی برای نقش‌آفرینی بخش فرهنگی و اجتماعی انجام و منتج به تدوین سند جامع فرهنگی اجتماعی و ورزشی شد، اظهار کرد: این اسناد راهبرد ما را در این حوزه‌ها مشخص می‌کنند و در تلاش هستیم تا به کمک آنها ضمن شناخت وضعیت موجود دلایل بروز آسیب‌ها را شناسایی کنیم و به دنبال آن برنامه‌های پیشگیرانه تدوین کنیم.

حیدریان ادامه داد: در حوزه اجتماعی به دنبال ایجاد مراکز جامع رفاه و ارائه خدمات به جامعه کار هستیم تا بتواند در بخش‌های آموزشی، خدماتی و رفاهی اقداماتی را انجام دهیم که این امر با همکاری وزارت صنعت، دنبال می‌شود.

وی به اقدامات انجام شده در حوزه فرهنگی اشاره کرد و گفت: به دنبال ایجاد خانه‌های فرهنگ کار و تلاش هستیم که اساسنامه آن نوشته و توسط وزیر ابلاغ شده است و باید این خانه‌ها تا پایان سال ایجاد شوند.

معاون فرهنگی اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: در بخش ورزشی نیز اساسنامه‌های موجود اصلاح شدند تا بتوانیم با هیات‌امنای مستقل و تشکیلات استانی بزرگترین زنجیره ورزشکاری را ایجاد کنیم. همه این اقدامات با این هدف انجام می‌شود که بتوانیم ابعاد اجتماعی و فرهنگی فضای کار و در نهایت کرامت و شان کارگران را ارتقاء دهیم.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس