تاریخ انتشار: ۰۲ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] معاون پرورشی وفرهنگی وزیرآموزش وپرورش از ایجاد بیش از ۱۴۰۰ دارالقرآن در سراسر کشور خبرداد. به گزارش ایسنا، حمیدرضا کفاش در افتتاحیه اولین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز فرهنگیان سراسر کشور در مشهد با اشاره به حفظ موضوعی قرآن کریم توسط دانش آموزان اظهارکرد: خوشبختانه امروزمسابقات قرآنی دانش آموزان به یک حرکت بزرگ […]

[ad_1]

معاون پرورشی وفرهنگی وزیرآموزش وپرورش از ایجاد بیش از ۱۴۰۰ دارالقرآن در سراسر کشور خبرداد.

به گزارش ایسنا، حمیدرضا کفاش در افتتاحیه اولین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز فرهنگیان سراسر کشور در مشهد با اشاره به حفظ موضوعی قرآن کریم توسط دانش آموزان اظهارکرد: خوشبختانه امروزمسابقات قرآنی دانش آموزان به یک حرکت بزرگ اجتماعی تبدیل شده و استانها از این گل های انقلاب استقبال می کنند.

معاون پرورشی وفرهنگی وزیرآموزش وپرورش تصریح کرد: با توجه به توصیه‌های رهبر معظم انقلاب در احیای فعالیت‌ها و توانمندی‌های قرآن حرکت بسیار ارزشمندی در این حوزه اتفاق افتاده وحفظ موضوعی قرآن کریم برای دانش‌آموزانی که توانایی حفظ کل قرآن را ندارند برای اولین بار در دانش آموزان خراسان رضوی انجام‌ شده است.

وی خاطرنشان کرد: احیای ۶۵۰ دارالقرآن و افزایش آن به ۱۴۰۰ دارالقرآن خبر بسیار خوب و خوشحال‌کننده‌ای از طرف آموزش‌وپرورش برای نخبگان قرآنی است.

کفاش ادامه داد: حضور چهره‌های برجسته و مطرح کشوری و بین‌المللی در حوزه قرآن، نماز و عترت بر خواسته از مدارس است پس امروز بها دادن به این گروه از دانش‌آموزان رشد دادن به سرمایه‌های آینده خواهد بود.

معاون پرورشی وفرهنگی وزیرآموزش وپرورش با اشاره به طرح احلی من العسل در روز شهادت حضرت علی‌اکبر (ع) در مشهد گفت: حرکت بسیار برجسته و خوبی در مشهد برای دانش آموزان در جهت حفظ فرهنگ عاشورا و تبدیل آن به یک نهضت و شروع یک جریان فرهنگی بود.

کفاش افزود:باید به سمتی حرکت کنیم که جریان مذهبی مانند احلی من العسل به یک نهادعمومی وجریان فرهنگی بزرگ، منظم وگسترده وبه دور ازخرافه  وبیان آتشین درمحرم چیش رود.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش‌وپرورش در جهت برگزاری باشکوه‌تر جشن تکلیف دانش آموزان توصیه کرد: تقاضا می‌کنم از همکاران و مسؤولین جشن‌های تکلیف هر چه بزرگ‌تر و باشکوه‌تر از قبل برای دانش آموزان برگزار گردد چراکه تأثیر این جشن مهم در یاد و خاطر مخاطبان بسیار پراهمیت است ونقطه عطفی درزندگی دانش آموزان محسوب می شود.

کفاش بابیان اینکه اجرای طرح مبین یکی از طرح‌های خوب در حوزه قرآن، عترت و نماز بوده است افزود: حضور ۸ هزارنفر از دبیران دوره متوسطه در این طرح جهت آموزش با همکاری ستاد اقامه نماز اقدام بسیار خوبی بود که در آینده باید ادامه پیدا کند.

وی با اشاره به جذب و به‌کارگیری ائمه جماعت در مدارس تصریح کرد: بر اساس تفاهماتی که با سازمان تبلیغات در به‌کارگیری ائمه جماعت در مدارس شده است مشکلی در این زمینه برای مدارس در سال تحصیلی جدید وجود نخواهد داشت.

معاون پرورشی وفرهنگی وزیرآموزش وپرورش با اشاره به فعالیت سایت ایران پرورشی درراستای اشاعه ی مفاهیم پرورشی وفرهنگی عنوان کرد: مجله تربیت قرآنی برای بهره‌مندی معلمان قرآن در سال آینده در اختیار معلمان و مدارس قرار می‌گیرد.

کفاش از برگزاری مسابقات بین‌المللی قرآن در تهران خبر داد و گفت: مسابقات بین‌المللی قرآن که متوقف شده بود امسال با حضور ۷۰ کشور دربهمن ماه برگزار می‌شود که چهره‌های برجسته قرآنی در این مسابقات به دنیا معرفی می‌شوند.

وی اظهارکرد: در حوزه احکام و نهج‌البلاغه ۵۰ عنوان کتاب با کمک اساتید و اندیشمندان تدوین و به‌عنوان بسته آموزشی در سطح مدارس توزیع خواهد شد.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش‌وپرورش بیان کرد: در اداره کل نماز قرآن و عترت برنامه پنج‌ساله در این حوزه طرح‌ریزی‌ شده است که موجب انسجام و نظم‌بخشی و پیشرفت برنامه‌های قرآنی خواهد بود.

وی طرح گنجینه تلاوت را دیگر طرح برجسته این حوزه خواند که در آن ۶هزار تلاوت جمع آوری و برای دارالقرآنهای کشور ارسال شده است.

کفاش با اشاره به برگزاری اولین مسابقات قرآنی فرهنگیان این مسابقات را از افتخارات بزرگ آموزش وپرورش خواند وافزود: جمعی که در این مسابقات حضور یافتند در آینده به‌عنوان کارشناس، مؤلف کتب قرآنی و به‌عنوان مخزن گران‌بهایی در این حوزه خواهند بود.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، وی تلاش درجهت تخصیص بودجه از طریق کمیسیون قرآن را درحال پیگیری خواند و در پایان با اشاره به اهدای جوایز نفیس به ۴۰ نفر اول مسابقات قرآنی فرهنگیان گفت: علاوه برهدیه ی مقام های برتربه به ۴۰ نفر اول در دو گروه ۲۰ نفره خانم‌ها و آقایان زیارت عتبات عالیات  تعلق می‌گیرد.

گفتنی است؛ مسابقات قرآن، عترت و نماز فرهنگیان سراسر کشور  با حضور۲۵۰ نفر از فرهنگیان از ۳۱ استان کشور در رشته‌های قرائت، حفظ ۱۰ جزء قرآن کریم، نهج‌البلاغه و روش تدریس احکام و نماز ،  ۲ الی ۳ شهریورماه در مشهد برگزار می شود.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس