تاریخ انتشار: ۱۳ خرد ۱۳۹۵

– مدیرکل دفتر بانوان و خانواده استانداری قزوین گفت: ایجاد بانک جامع اطلاعاتی سمن ها و سازمان های مردم نهاد در استان امری ضروری است.

به گزارش‌‌‌‌‌“گذارنیوز” به نقل از چهارشنبه شب ایرنا، مریم بیدخام در نشست جمعی از تشکلهای مردم نهاد استان که در استانداری قزوین برگزار شد، افزود: ایجاد یک شبکه تخصصی ارتباطی در حوزه زنان و خانواده بین سازمان‌های مردم نهاد به منظور تعامل و هم‌افزایی بیشتر تشکل‌های مردمی با یکدیگر و با نهادهای دولتی ضروری است .
وی اظهار داشت: در دولت یازدهم زمینه ایجاد و تشکیل سازمان های مردم نهاد تسهیل شده و دولت با بهبود شرایط به دنبال توسعه و تقویت فعالیت تشکل های غیر دولتی در جامعه می باشد.
این مسئول افزود: خوشبختانه در سال‌های اخیر در راستای شناسایی و ارتقای توانمندی‌های بانوان در استان اقدامات خوبی صورت گرفته و تلاش و جدیت بر این است تا با این امر بتوانیم سبب توان‌افزایی هر چه بیشتر بانوان در مناطق مختلف استان و آسیب‌شناسی فعالیت‌های آنها شویم.
وی توسعه و ارتقای فعالیت‌ها و مشارکت‌های بانوان استان را از جمله برنامه‌های اولویت‌دار و مورد حمایت استانداری برشمرد و افزود: با این امر گامی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی در استان برداشته می‌شود چرا که بهره‌گیری از توانمندی‌های قشر زنان که نیمی از جامعه را تشکیل می‌دهند، می‌تواند توسعه تولیدات بومی را به دنبال داشته باشد.
مدیرکل امور بانوان استانداری قزوین از راه اندازی بازارچه دائمی توانمندیهای بانوان در سرای سعدالسلطنه قزوین در آینده نزدیک خبر داد و گفت: با همکاری شهرداری مقرر شده تا مکانی در اختیار بانوان توانمند قرار گیرد و این افراد بتوانند در کنار امور خانواده از ظرفیت ها و توانمندی های خود در امور اقتصادی گام بردارند.
وی از راه اندازی بازارچه های محلی در پارک های شهر و ایجاد مجتمع های رفاهی توسط بانوان خبر داد و افزود: ایجاد بازارچه‌های خود اشتغالی دائمی برای بانوان کارآفرین و زنان روستایی و سرپرست خانوار استان ضروری است و این امر موجب ایجاد اشتغال و کمک به رونق اقتصادی خانواده ها خواهد شد.
بیدخام تاکید کرد: دولت تدبیر وامید توجه زیادی برای حضور بانوان در عرصه اجتماعی دارد و تاکیدات زیادی بر فعالیت آنها در حوزه اقتصادی دارند.
وی در ادامه تقویت جایگاه سازمان های مردم نهاد در جامعه را از اهداف دولت تدبیر و امید دانست و اظهار داشت: تقویت سمن ها می تواند بستر لازم برای افزایش مشارکت عمومی در جامعه را فراهم سازد.
مدیرکل دفتر بانوان و خانواده استانداری قزوین در ادامه با اشاره به حضور ۴۰ تشکل مردم نهاد استان در هشتمین نشست منطقه‌ای توانمندسازی سمن‌های حوزه بانوان و خانواده که در اردیبهشت ماه سالجاری به میزبانی اراک برگزار شد پرداخت و گفت: حضور بانوان قزوینی در این نشست بسیار چشمگیر بود که بازخورد این همایش باید منجر به ایجاد شبکه های تخصصی در حوزه های مختلف شود .
وی با بیان اینکه باید زمینه شناسایی استعداد ها و توانمندیهای بانوان در بخش های مختلف فراهم شود ؛ افزود: با ایجاد بسترهای مناسب می توان با ارائه طرح ها و ایده های خوب زمینه فعالیت این قشر از جامعه را در بخش های مختلف فراهم کرد.
۶۱۲۸/۷۳۸۹

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس