تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۴

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب تاکید کرد: امیدواریم روند بررسی‌ صلاحیت‌ها به شکل قانونی انجام شود و تخلفی در آن صورت نگیرد اگر همه مطابق قانون عمل کنیم ضرر نخواهیم کرد.

به گزارش “گذارخبر” محسن مهرعلیزاده در گفت‌وگو با ایلنا، با اشاره به کثرت داوطلبان انتخابات مجلس دهم و خبرگان پنجم عنوان کرد: این نشانه مثبتی است و نشان می‌دهد نخبگان کشور برای بیان عقاید خود به اقدامات درون نظام اعتقاد کامل دارند و نظام توانسته مردم و نخبگان را امیدوار کند.

وی افزود: مردم احساس می‌کنند که می‌توانند از طرق قانونی در مجامع سیاسی همچون انتخابات مجلس حضور داشته باشند ممکن است در این میان هیات‌های اجرایی و نظارتی احساس کنند کارشان قدری سنگین شده است اما نفس کار مثبت است.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب تاکید کرد: شاید نگرانی‌ها برای این است که دقت کار بررسی صلاحیت با وجود این کثرت قدری کمتر شود به هرحال قانون بهترین ملاک است و همین قانون هم ۴ مرجع برای بررسی صلاحیت‌ها مشخص کرده و هیات‌های اجرایی هم باید به شکل مستند و مستدل در رابطه با استعلام‌ها نظر بدهند.

مهرعلیزاده عنوان کرد: امیدواریم روند بررسی‌ صلاحیت‌ها به شکل قانونی انجام شود و تخلفی در آن صورت نگیرد چراکه اگر همه مطابق قانون عمل کنیم ضرر نخواهیم کرد.

وی با اشاره به تاثیر مثبت بیان دلایل ردصلاحیت‌ها عنوان کرد: این مسئله موجب شفاف‌سازی بیشتری می‌شود داوطلبان متوجه اشتباه‌های خود می‌شوند و درصدد رفع آن عمل می‌کنند یا اگر این دلایل صرفاً سوءتفاهم و اشتباه باشد٬ با اعتراض می‌توانند آن را رفع کنند.

مهرعلیزاده در مورد اظهارات برخی در مورد تئوری ثبت نام فله‌ای اصلاح‌طلبان برای انتخابات گفت: هر کسی از حضور جریان مقابل خود یک برداشت دارد٬ اگر تعداد اصلاح‌طلبان همچون دوره قبل کم بود می‌گفتند ما انتخابات را تحریم کردیم و اگر استقبال زیاد باشد این مسائل را مطرح می‌کنند در حالی که نباید به حضور پرشور داوطلبان برای ثبت‌نام خدشه‌ای وارد شود و به آن برچسب بزنند.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس