تاریخ انتشار: ۰۳ مرد ۱۳۹۴
عابدینی:

مدیرعامل اسبق باشگاه پرسپولیس گفت: دولت اراده ای برای خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس ندارد چرا که می ترسند کسانی که این دو تیم را در اختیار می گیرند از رانت سیاسی استفاده کنند.

به گزارش گذارنیوز ، امیر عابدینی در نشست آسیب‌شناسی خصوصی سازی در ورزش کشور که به همت مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی برگزار شد، اظهار داشت: «مرکز پژوهش‌ها جلسه خیلی خوبی را برگزار کرد. در این جلسه دلسوزان، مدیران و پیشکسوتانی حضور داشتند که دارای سلیقه های گوناگونی بودند.»

وی درباره خروجی این جلسه عنوان کرد: «مقرر شد کمیته ای برای آسیب‌شناسی واگذاری سرخابی ها به استقلال و پرسپولیس مشخص شود. به طور حتم نتایج این جلسه به نفع فوتبال خواهد بود.»

عابدینی افزود: «مسائل فوتبالی باید بر اساس صداقت حل شود. در زمانی که عزیزمحمدی ریاست لیگ برتر را بر عهده داشت همه به وی تاختند که چرا در صورت‌های مالی باشگاه‌ها اطلاعات اشتباه وارد شده‌ است. هرچند اگر وی چنین کاری را انجام نمی داد سهمیه ایران در لیگ قهرمانان آسیا از بین می‌رفت.»

مدیرعامل اسبق پرسپولیس درباره خصوصی سازی سرخابی ها تصریح کرد: «دولت اراده ای برای خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس ندارد چرا که می‌ترسند کسانی که این دو تیم را در اختیار می گیرند از رانت سیاسی استفاده کنند. در حالی که امکان ندارد چنین اتفاقی بیافتد. اگر پرسپولیس رانت داشت علی پروین امروز رئیس جمهور بود و من هم معاون اول وی می شدم. مردم ما مردمی هوشمند هستند و در تصمیمات سیاسی که می‌گیرند تعصبات ورزشی وجود ندارد.»

وی در پاسخ به سوال خبرنگار ورزشی آنا مبنی بر اینکه آیا ورود نمایندگان مجلس به مباحث فوتبالی نظیر فساد در فوتبال و همین طور خصوصی سازی سرخابی ها به دلیل در پیش بودن انتخابات مجلس نیست؟ گفت: «من چنین نظری ندارم. چه بسا اینکه در بحث خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس، مجلس از سال ۹۲ خواستار انجام آن شد اما متاسفانه دولت بارها به بهانه های مختلفی از این کار سرباز زد.»

عابدینی با اشاره به اینکه با استیضاح وزیر ورزش موافق است خاطرنشان کرد: «خوشبختانه با توجه به توافق هسته ای، دوران شکوفایی در زمینه های مختلف نظیر اقتصادی، سیاسی و ورزشی آغاز خواهد شد. با این شرایط بعضی از مدیران نمی توانند جوابگوی این چرخه باشند و باید جای خود را به افراد قوی تری بدهند.»

روایت عابدینی از جلسه با معاون اول رئیس جمهور

مدیر عامل اسبق باشگاه پرسپولیس همچنین در این جلسه درباره عدم واگذاری استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی، گفت: «معتقدم بحث اهلیت خریداران استقلال و پرسپولیس را امنیتی‌ها مطرح نکردند. در جلسه‌ای که با جهانگیری معاون اول رئیس جمهور داشتم به او گفتم چرا خصوصی سازی این دو باشگاه را به هوا فرستادید که او هم در پاسخ به من گفت چون دو وزیر دولت نتوانستند در این خصوص تصمیم گیری کنند. من دوباره به جهانگیری گفتم که چرا اجازه ندادید وزیر دادگستری درباره این اختلاف حکمیت کند.»

امیر عابدینی افزود:«وقتی دو وزیر دولت نتوانستند درباره واگذاری تصمیم بگیرند، آن را هوا کردند؛ حالا چرا تقصیر را گردن امنیتی‌ها و اطلاعاتی‌ها می‌اندازید؟»

وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش گفت:«باید ببینیم الان چه اتفاقی افتاده است که رزمندگان دفاع مقدس به کمک فوتبال آمده‌اند. باید ببینیم چه اتفاقی رخ داده که صنعتگران، اساتید و نخبگان فوتبال دور هم جمع شده‌اند تا به فوتبال کمک کنند. ما در فوتبال پیراهن همدیگر را پاره می‌کنیم ولی همان را به همدیگر هدیه می‌دهیم این نشان از بزرگی فوتبال است.»

عضو هیات رئیسه سازمان لیگ با انتقاد از وزارت ورزش و ورود این وزارت به فدراسیون های تخصصی خطاب به امیررضا خادم معاون وزیر که در جلسه حضور داشت، عنوان کرد: «آقای خادم! به فوتبال خوش آمدید ولی آیا باید بالای سر فوتبال یک کشتی‌گیر باشد؟ واقعا چه خبر است؟»

عابدینی همچنین به انتقاد از بعضی رفتارها در فوتبال پرداخت و گفت: «ما به هم راست نمی گوییم؛ صدا و سیما به فوتبال راست نمی گوید و فوتبال هم به صدا و سیما. به عنوان مثال صدا و سیما اگر صحبت فوتبالی ها را شنیده این صحبت آقای رویانیان بوده است. چرا رویانیان توانست قراردادی ببندد که در پی آن پول خوبی نصیب پرسپولیس شود، ولی بقیه مدیران بلد نبودند؟»

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس