تاریخ انتشار: ۰۳ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] مشاور دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه بسیاری از ظرفیت‌های ما به صحنه اقدامات پیشگیرانه وارد نشده است، گفت: اگر همه با هم حرکت کنند به هم‌افزایی خواهیم رسید و از این طریق می‌توانیم به استراتژی‌های سیستم هوشمند اعتیاد ضربه بزنیم و جامعه سالمی داشته باشیم. به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، […]

[ad_1]

مشاور دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه بسیاری از ظرفیت‌های ما به صحنه اقدامات پیشگیرانه وارد نشده است، گفت: اگر همه با هم حرکت کنند به هم‌افزایی خواهیم رسید و از این طریق می‌توانیم به استراتژی‌های سیستم هوشمند اعتیاد ضربه بزنیم و جامعه سالمی داشته باشیم.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، صرامی در حاشیه دوره آموزشی پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی که با حضور متخصصان حوزه آموزشی متوسطه دوم شهرستان اراک در استانداری مرکزی آغاز شد، اظهار کرد: با توجه به فعالیت‌های اتاق‌های فکر ستاد در سطح کشور و استان مرکزی توانمندسازی و ایمن‌سازی دانش‌آموزان دوره متوسطه در ۱۲ استان کشور در دستور کار قرار دارد که تاکنون در استان‌های قم و قزوین به طور میانگین برای ۱۰۰ متخصص آموزش‌های لازم ارائه شده است.

وی با تاکید بر اینکه در این راستا تربیت نیروهای انسانی متخصص برای سال تحصیلی ۹۶-۹۵ در سطح مدارس در مراکز استان‌ها مد نظر قرار دارد، هدف از برگزاری این کارگاه را مهارت‌زایی، آموزش، انتقال آگاهی‌های  پیشگیرانه اولیه در اعتیاد و انتقال سبک فرزندپروری با توجه به حجم تهدیدات نسبت به نوجوانان از سیستم فعال، خلاق و هوشمند اعتیاد عنوان کرد تا بتوان در جهت ایمن‌سازی دانش‌آموزان دوره متوسطه حرکت کرد.

صرامی با بیان اینکه در سال گذشته استان قم پایلوت این طرح بوده و اجرای این طرح منتهی به پرهیز دانش‌آموزان از ورود به رفتارهای پرخطر شده است، تصریح کرد: این طرح منجر به تغییر نگرش‌های دانش‌آموزان نسبت به مصرف مواد شده و علاوه بر آن والدین نسبت این امر هوشمندی و دغدغه بیشتری پیدا کردند.

وی با تاکید بر اینکه رویکرد اجتماعی که هدف ماست، مشارکت والدین  در این عرصه را در پی داشته است، گفت: فضای کلاس‌های درس علاوه بر آموزش به بحث انتقال مهارت به دانش‌آموزان نیز اختصاص یافته است و در واقع هر معلم پیام‌آور ایمن‌سازی شده است.

دبیر اتاق‌های فکر ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور با اشاره به برگزاری این کارگاه آموزشی در استان مرکزی اظهار کرد: امروز دوره آموزشی یک روزه هشت ساعته برای ۱۲۰ نفر از مشاوران مدارس و نیروهای فعال که از تخصص ابتدایی برخوردار هستند، برگزار می‌شود و از مهرماه این افراد آموزش‌های اخذ شده خود را در اختیار ۲۵ هزار دانش‌آموز دوره متوسطه شهرستان اراک و ۵۰ هزار والدین و مدیر قرار می‌دهند تا در جهت توانمندسازی و ایمن‌سازی به منظور مصونیت‌بخشی گام‌های موثری بردارند.

وی با اشاره به نظر و پیش‌بینی مقام معظم رهبری در برنامه ششم توسعه کشور مبنی بر کاهش سالانه ۲۵ درصد اعتیاد در کشور افزود: نظر مقام معظم رهبری در این امر کاملا مورد توجه است و قطعا این توجه منجر به کاهش نرخ بروز اعتیاد و عدم ورود افراد سالم به چرخه اعتیاد خواهد شد.

وی با بیان اینکه مواد مخدر یک تهدید استراتژیک چند وجهی است و هر روز زمینه جدیدی را برای ناامنی اجتماعی، روانی، اقتصادی، جسمانی، خانوادگی و بهداشتی در سطح جوامع رقم می‌زند و شرایط را برای کشور نیز سخت می‌کند تا مشتری‌مداری بیشتری را باعث شده و نوجوانان و جوانان ما را با یک قتل‌عام روبرو کند، افزود: قطعا ۵۰ دستگاه فرهنگی کشور باید تلاش مضاعفی را دنبال کنند و همه ظرفیت‌های خود را در عرصه پیشگیری بکار گیرند.

 به گزارش ایسنا، این کارگاه به همت ستاد مبارزه با مواد مخدر استان مرکزی با همکاری آموزش و پرورش استان برگزار شد.


انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس