تاریخ انتشار: ۲۷ خرد ۱۳۹۴

اگر این اقلیت تندرو و ۸درصدی جبهه پایداری فکر می‌کنند هواداران زیادی دارند اجازه دهند فردا وزارت کشور مجوز صادر کند بگوید هرکس که طرفدار مذاکرات هست، هرکس که می‌خواهد مذاکرات به نتیجه برسد در بیابان‌های بهشت زهرا جمع شوند که در خیابان هم نباشد تا بهانه امنیتی بیاورند. چرا می‌ترسند؟ به گزارش گذارنیوز  یک […]

اگر این اقلیت تندرو و ۸درصدی جبهه پایداری فکر می‌کنند هواداران زیادی دارند اجازه دهند فردا وزارت کشور مجوز صادر کند بگوید هرکس که طرفدار مذاکرات هست، هرکس که می‌خواهد مذاکرات به نتیجه برسد در بیابان‌های بهشت زهرا جمع شوند که در خیابان هم نباشد تا بهانه امنیتی بیاورند. چرا می‌ترسند؟

زیباکلام

به گزارش گذارنیوز  یک تحلیل گر مسائل سیاست داخلی گفت: تندروها از ترس پشت جنازه ۲۷۵ شهید غواص پنهان شدهند.صادق زیباکلام، تحلیل‌گر مسائل سیاست داخلی در واکنش به حواشی روز گذشته تشییع پیکر شهدای غواص در میدان بهارستان گفت: مدت‌ها است که گروه اقلیت افراطی و تندرو که نه پایگاه مردمی و نه پایگاه اجتماعی دارند سعی می‌کنند مناسبت‌هایی مثل تشییع جنازه غواص‌ها که دیروز برگزار شد را مستمسک قرار دهند تا به مخالفین سیاسی‌شان حمله کنند.

زیباکلام در گفت‌وگو با «آفتاب» گفت: این گروه اگر تاسوعا و عاشورا، حلول ماه مبارک رمضان و حتی تشییع جنازه غواصان باشد این کار را می‌کنند که از شور احساسات و عواطف مذهبی مردم برای حمله به مخالفین سوءاستفاده کنند.

این استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران با تاکید بر اینکه که اکثریت افرادی که دیروز جمع شده بودن مخالف تندروها هستند، یادآور شد: این اکثریت به روحانی رای دادند، طرفدار مذاکرات و ظریف هستند.

او تاکید کرد: اینکه شما بیاید با کمک صداوسیما طوری رفتار کنید که جمعیت را به نفع مخالفین روحانی مصادره کنید و وانمود کنید که این افراد می‌خواهند به دهن امریکا زده شود و همچنان سیاست‌های تندروانه جبهه پایداری ادامه پیدا کند اصلا و ابدا چنین نیست. آنهایی که آمده‌اند به خاطر احساسات ملی و مذهبی که نسبت به فرزندان وطن داشتند آمدند. چه کسی می‌گوید این‌ها آمده بودند بگویند ما مخالف اصلاحات هستیم.

زیباکلام در این مصاحبه به صورت موکد با طرح پیشنهادی برای مواجه عمومی با این طرز تفکر تندروها توصیه کرد: اگر این اقلیت تندرو و ۸درصدی جبهه پایداری که در انتخابات ۹۲ به سعید جلیلی رای دادند فکر می‌کنند هواداران زیادی دارند اجازه دهند فردا وزارت کشور مجوز صادر کند بگوید هرکس که طرفدار مذاکرات هست، هرکس که می‌خواهد مذاکرات به نتیجه برسد در بیابان‌های بهشت زهرا جمع شوند که در خیابان هم نباشد تا بهانه امنیتی بیاورند. چرا می‌ترسند؟

او در ادامه پرسید: چرا یکبار اجازه ندادند که طرفداران اصلاحات و طرفداران دولت روحانی تجمع کنند اما خودشان از نمازجمعه، تاسوعا عاشورا و تشییع جنازه استفاده می‌کنند و سعی می‌کنند این طور جا بیاندازند که همه مخالف مذاکرات هستند؟ اگر وحشتی ندارید پس چرا از این مردم می‌ترسید؟ من قول شرف می‌دهم که حتی یک شیشه هم نشکنند.

او درخواست کرد که اجازه بدهید مخالفین در بیابان‌های بهشت زهرا جمع شوند آن زمان ببینند چند میلیون حضور پیدا می‌کنند؟ چرا به‌جای اینکه چنین آزمونی کنند به دروغ تجمع تشییع جنازه‌ را به نفع خودشان مصادره می‌کنند؟ چرا مناسبت‌های ملی را مصادره می‌کنند؟ اگر کسی ۳۰ سال پیش برای وطن شهید شده، برای جبهه پایداری رفته است؟ چه کسی گفته شهدای جنگ و رزمندگان و آزادگان طرفداران تندروها هستند.

زیباکلام در پاسخ به این سوال که نظرشما در مورد شیوه برگزاری این تشییع جنازه چیست، گفت: مسلم است که از این مراسم سواستفاده سیاسی شده است. برگزار کنندگان همدست تندروها بودند اما من به برگزار کنندگان و تندروها می‌گویم؛ اگر ترسی ندارید که اتفاقا سرپا ترس هستید که پشت جنازه ۲۷۵ شهید پنهان می‌شوید اجازه دهید موافقان مذاکرات هم در بیابان‌های بهشت زهرا تجمع کنند.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس