تاریخ انتشار: ۳۰ خرد ۱۳۹۴

۲۵۷ دانشجوی فعال در تشکل های دانشجویی دانشگاه آزاد با نوشتن رنجنامه ای خطاب به آیت الله هاشمی رفسنجانی از ایشان درخواست کردند با ورود مستقیم به مشکلات آنها ، وضعیت ناگوار تشکل های دانشجویی را بهبود بخشند و با تشکیل کمیته ای مانع سوء استفاده و سودجویی آنهایی شوند که در دبیرخانه تشکل های […]

۲۵۷ دانشجوی فعال در تشکل های دانشجویی دانشگاه آزاد با نوشتن رنجنامه ای خطاب به آیت الله هاشمی رفسنجانی از ایشان درخواست کردند با ورود مستقیم به مشکلات آنها ، وضعیت ناگوار تشکل های دانشجویی را بهبود بخشند و با تشکیل کمیته ای مانع سوء استفاده و سودجویی آنهایی شوند که در دبیرخانه تشکل های سیاسی اسلامی دانشگاه آزاد، به نفع جریان های افراطی، علیه دولت و جریان اعتدال کادرسازی می کنند.

هاشمی رفسنجانی

به گزارش گذارنیوز متن این نامه به شرح زیر است:

حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی(دامت برکاته)
ریاست محترم هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی
سلام علیکم

احتراما به استحضار می رسانیم، ما جمعی از فعالین تشکل های دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی هستیم که در ادوار مختلف حامی منش و روش اصلاح و اعتدال بوده ایم که جنابعالی با پایمردی و از خودگذشتگی خودتان در سالهای رنج و سختی کشور در پیش گرفتید و پیش قراول جریانی شدید که جوانه هایش در سال ۹۲، لبخند و آرامش را بر لبان ملت بزرگ ایران نشاند.
حال که اخیرا دولت تدبیر و امید دوسالگی روی کار آمدن خود را پشت سر گذاشت. انتظار می رود تا وضعیت نا به سامان تشکل های دانشجویی دانشگاه آزاد نیز با دلسوزی حضرتعالی و مسوولین ارشد این دانشگاه مورد بازنگری و اصلاح قرار گیرد و به ماهها رنج تشکل های “اعتدالگرا و اصلاح طلب “از مدیریت “فرافکنانه و افراطی” در دبیرخانه مرکزی تشکل های دانشگاه آزاد خاتمه بخشید.
تشکل های دانشجویی در حالی این رنج نامه را برای حضرتعالی می نویسند که مامن و پناهی جز شما برای خود در دانشگاه آزاد نمی بینند و از خردورزی و تدبیرتان به خوبی نمایان است که صدای فعالین دانشجویی را در سراسر کشور می شنوید و پیامشان را عامل خیر و اصلاح بیشتر در ساختار دانشگاهی کشور تلقی می نمایید.
در ماههای گذشته برخی از اقدامات در اداره کل تشکل های دانشگاه آزاد مورد انتقاد و دلخوری تشکل های دانشجویی قرار گرفته است. به نحوی که انتقادات تا جایی بالا گرفته است که تشکل های دانشجویی رغبت و انگیزه فعالیت خود را از دست داده اند.
پرونده سازی برای فعالین دانشجویی و کنارگذاری دو مدیر نزدیک به جنابعالی و جریان اعتدال که در طول فعالیتشان همواره پشتیبان تشکل های دانشجویی بوده اند در کنار حفظ و ارتقای کارمندان منتسب به مدیریت دوران فرهاد دانشجو، از جمله مهم ترین مواردیست که تشکل ها را به نوشتن نامه سرگشاده به حضرتعالی وادار ساخته است.
امید می رود که با دستور حضرتعالی مبنی بر “تشکیل کمیته ای ” متشکل از اشخاصی که دین و آخرت خود را به سیم و زر دنیا نمی فروشند و منافعی در امورجاری دانشگاه آزاد اسلامی ندارند وضعیت ناگوار تشکل های دانشجویی با تدبیر مسوولین به محیطی در جهت صمیمیت بیشتر و فعالیت های پرثمر دانشجویان بدل شود.
از این رو بازهم از همه مسوولین دلسوز می خواهیم تا با ورود به این موضوع، مانع سوء استفاده و سودجویی آنهایی شوند که در دبیرخانه تشکل های سیاسی اسلامی دانشگاه آزاد، به نفع جریان های افراطی، علیه دولت و جریان اعتدال کادرسازی می کنند.
لازم به ذکرست که در روزهای گذشته، فشار و تهدید از سوی مدیریت دبیرخانه تشکل ها از طریق تماس های تهدید آمیز به فعالین، تماس با روسا و حراست های واحدهای دانشگاهی در تلاش برای جلوگیری از صدور هرگونه بیانیه و نامه علیه وضعیت آن اداره، تشکل های دانشجویی را با ترس و وحشت از انحلال و تعطیلی مواجه ساخته است.از سوی دیگر پیشنهاد مالی به دانشجویان برای امضای بیانیه علیه جریان اعتدال در دانشگاهی که به نام شماست مایه بسی تاسف است. این درحالیست که اگر تهدیدی در کنار نبود قطعا تعداد تشکل های معترض بیشتر می شد. این احتمال وجود دارد تا در آینده ای نزدیک تشکل های دانشجویی به صدور بیانیه ها و گزارشات کذب که جنبه های حمایتی از مدیریت تشکل های دانشگاه آزاد دارد مجبور و وادار شوند.
در پایان لازم به ذکرست که ما فعالین تشکل های دانشجویی، حمایت قاطع خود را از ادغام دبیرخانه تشکل های سیاسی اسلامی این دانشگاه با معاونت فرهنگی دانشگاه آزاد که عملکرد شایسته ای در حوزه های فرهنگی و اجتماعی داشته است اعلام می داریم و همواره حامی شفافیت و کارآمدی بیشتر تشکل های دانشجویی هستیم .
همچنین مستندات فشار و تهدید علیه فعالین دانشجویی نیز وجود دارد که به پیوست همین نامه خدمت حضرتعالی ارائه خواهد شد.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس