تاریخ انتشار: ۰۴ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] بر اساس جدیدترین نظرسنجی، اکثر شهروندان آلمانی می‌ترسند قربانی ترور و جنایت شوند و خواستار اقدامات امنیتی بیشتر در کشورشان هستند. به گزارش ایسکانیوز به نقل از روزنامه “فرانکفورتر آلگماینه سایتونگ”، بر اساس نتایج جدیدترین نظرسنجی تقریبا دو سوم شهروندان آلمانی می ترسند که قربانی یک جنایت شوند و خواستار اقدامات امنیتی بیشتر در […]

[ad_1]

اکثر شهروندان آلمانی می‌ترسند قربانی ترور و جنایت شوندآلمان خود را برای حملات هیبریدی و تروریستی آماده می‌کند

بر اساس جدیدترین نظرسنجی، اکثر شهروندان آلمانی می‌ترسند قربانی ترور و جنایت شوند و خواستار اقدامات امنیتی بیشتر در کشورشان هستند.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از روزنامه “فرانکفورتر آلگماینه سایتونگ”، بر اساس نتایج جدیدترین نظرسنجی تقریبا دو سوم شهروندان آلمانی می ترسند که قربانی یک جنایت شوند و خواستار اقدامات امنیتی بیشتر در کشورشان هستند.

به گزارش تسنیم، بر این اساس آلمانی ها به صورت روزافزون احساس می کنند که در معرض خطر ترور قرار دارند اما همزمان می خواهند به سبک زندگی در یک جامعه آزاد پایبند باشند.

این نظرسنجی که از طرف موسسه دموسکوپی Demoskopie و به سفارش روزنامه “فرانکفورتر آلگماینه سایتونگ” انجام گرفته است نشان می دهد که حس تهدید در بین مردم آلمان به طور پیوسته افزایش می یابد.

در سال ۲۰۱۱ حدود ۲۹ درصد شهروندان آلمانی می ترسیدند که قربانی یک جنایت شوند اما امروز تعداد آن ها به ۶۴ درصد افزایش پیدا کرده است.

نتایج این نظرسنجی نشان می دهد که ۷۷ درصد شهروندان آلمانی خطر بالقوه ای که از طرف گروه های افراطی کشورشان را تهدید می کند بالا ارزیابی می کنند. در پایان دهه گذشته تنها ۵۵ درصد شهروندن آلمانی چنین نظری داشتند.

۴۷ درصد شهروندان آلمانی نیز بر این عقیده‌اند که خطر ترور در کشورشان کمتر بود در صورتی که این تعداد بالا پناهنده را نمی پذیرفتند. دو سوم شهروندان نیزبر این عقیده اند که اینترنت خطرات را افزایش می دهد.

بر این اساس تنها ۳۶ درصد شهروندان آلمانی پر امید به دوازده ماه آینده می نگرند و این کم ترین ارزیابی ها در این باره بعد از تاریخچه جنگ در این کشور است. در نیمه ابتدایی سال ۲۰۱۵ اکثریت شهروندان آلمانی به آینده خوش بین بودند.

این نظر سنجی نشان می دهد که تنها ۲۹ درصد شهروندان آلمانی اقدامات فعلی برای کاهش خطرات را کافی می دانند و ۴۶ درصد نیز خواستار تلاش مضاعف در این راستا هستند.

بر این اساس شمار شهروندان آلمانی که بر این عقیده‌اند از مهمترین اهداف سیاست خارجی آلمان باید مشارکت در اقدامات بین المللی برای مبارزه با ترور و جرائم باشد به شدت افزایش پیدا کرده است.

با این همه حدود دو سوم شهروندان نمی خواهند در این شرایط رفتار خود را تغییر دهند. بخصوص نسل جوان مصمم هستند از سبک زندگی و آزادی خود دفاع کنند.

۳۰۳۳۰۰

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس