تاریخ انتشار: ۲۶ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] نتایج یک مطالعه در چین نشان می‌دهد که این کشور با همه‌گیری انواع بیماری‌های قلبی – عروقی روبروست. به گزارش ایسنا، در این بررسی آمده است چین با اپیدمی بیماری‌های قلبی – عروقی همچون حمله قلبی و سکته مغزی روبروست که دلیل آن افزایش موارد ابتلا به فشارخون بالا و چاقی است. کاهش فعالیت‌های […]

[ad_1]

نتایج یک مطالعه در چین نشان می‌دهد که این کشور با همه‌گیری انواع بیماری‌های قلبی – عروقی روبروست.

به گزارش ایسنا، در این بررسی آمده است چین با اپیدمی بیماری‌های قلبی – عروقی همچون حمله قلبی و سکته مغزی روبروست که دلیل آن افزایش موارد ابتلا به فشارخون بالا و چاقی است.

کاهش فعالیت‌های جسمی، مصرف بالای مواد دخانی و رژیم غذایی نامناسب در همه‌گیری فزاینده بیماری‌های قلبی – عروقی نقش دارد که در حال حاضر به عنوان عامل اصلی مرگ و میر در این کشور شناخته شده است.

“یان پینگ لی” نویسنده ارشد این مطالعه گفت: در فاصله سال‌های ۱۹۹۱ تا ۲۰۱۱ رژیم غذایی و دیگر فاکتورهای خطرزای موثر در بروز بیماری‌های قلبی – عروقی در چین مورد بررسی قرار گرفت و ارزیابی شد که این روند در فاصله سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۳۱ چگونه خواهد بود.

ارزیابی‌ها نشان می‌دهد افزایش مداوم فشار خون، ترویج سبک زندگی کم تحرک، بالا رفتن نرخ چاقی و نبود رژیم غذایی سالم موجب خواهد شد میلیون‌ها نفر دیگر طی دو دهه آینده به سکته قلبی و مغزی دچار شوند.

به گزارش خبرگزاری شینهوا، این بررسی حاکی از آن است که در سال ۲۰۱۱، فشارخون بالا، کلسترول بالا و افزایش سطح گلوکز خون بیشترین نقش را در اپیدمی بیماری‌های قلبی – عروقی در چین داشته است.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس