تاریخ انتشار: ۳۱ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] اپراتور T-Mobile با معرفی برنامه هایش در راستای ارائه فناوری نسل پنجم شبکه های موبایل یا ۵G دیگر اپراتورها را به چالش کشید. مدیر ارشد فناوری این کمپانی گفت آنها در حال همکاری با نوکیا، اریکسون و سامسونگ هستند. به گزارش ایسکانیوز به نقل از دیجیاتو، این اپراتور توانست سرعت فوق العاده ۱۲ گیگابیت […]

[ad_1]

اپراتور T-Mobile با معرفی برنامه هایش در راستای ارائه فناوری نسل پنجم شبکه های موبایل یا ۵G دیگر اپراتورها را به چالش کشید. مدیر ارشد فناوری این کمپانی گفت آنها در حال همکاری با نوکیا، اریکسون و سامسونگ هستند.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از دیجیاتو، این اپراتور توانست سرعت فوق العاده ۱۲ گیگابیت در ثانیه را برای ۵G به نمایش بگذارد، که تقریباً ۳ برابر بیشتر از آزمایش های دیگر شرکت ها محسوب می شود.

اگر تنها بخواهیم سرعت را مد نظر قرار دهیم، باید گفت شبکه ۵G ورایزن چند صد برابر سریع تر از LTE کنونی است، ضمن اینکه سه و نیم برابر سرعت بیشتری نسبت به اینترنت کابلی فوق سریع گوگل دارد، با این حال در مقایسه با آزمایش جدید T-Mobile بسیار ناچیز به نظر می رسد.

این بازه سرعتی می تواند تولد نسل جدیدی از اپلیکیشن ها را در پی داشته باشد، که مواردی همچون واقعیت مجازی، خودروهای بدون راننده و غیره را در بر می گیرند. البته نباید انتظار داشته باشیم به این زودی ها شبکه ۵G عملی شود، زیرا شرکت های مخابراتی هنوز بر سر استانداردهای این فناوری به توافق نرسیده اند، و کارشناسان می گویند احتمالاً کاربرد نهایی این نسل تا سال ۲۰۱۸ طول بکشد.

به همین خاطر، دستیابی به این سرعت های رؤیایی نیز چندان اهمیتی نخواهد داشت، زیرا تا زمانی که استاندارد شبکه نهایی نشده باشد، نمی توان در مورد آنها نظر داد. AT&T اعلام کرده که در تست های آزمایشگاهی به سرعت ۱۴ گیگابیت بر ثانیه نیز دست یافته.

گفتنی است ورایزن برای اولین بار در سال گذشته از ۵G صبحت کرد، تا فناوری موجود را ارزیابی کرده و به گونه ای جامعه مخابرات بیسیم بین المللی را تحت تأثیر قرار دهد. پس از آنها AT&T نیز در این راه گام گذاشت و دو مرکز تست را برپا کرد. هر دو شرکت فوق قصد دارند از نسل پنجم شبکه موبایل به منظور جایگزینی خدمات پهن باند خانگی استفاده کنند.

۲۰۱۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس