تاریخ انتشار: ۰۳ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] روز گذشته اونس جهانی و دلار داخلی در مسیر صعودی قرار گرفتند تا روز مثبتی برای بازار سکه نقدی و آتی رقم بزنند. به گزارش ایسکانیوز به نقل از پایگاه خبری بورس کالای ایران، روز سه‌شنبه، دلار با ۶ تومان افزایش به قیمت ۳ هزار و ۵۴۵ تومان رسید، این در شرایطی است که […]

[ad_1]

روز گذشته اونس جهانی و دلار داخلی در مسیر صعودی قرار گرفتند تا روز مثبتی برای بازار سکه نقدی و آتی رقم بزنند.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از پایگاه خبری بورس کالای ایران، روز سه‌شنبه، دلار با ۶ تومان افزایش به قیمت ۳ هزار و ۵۴۵ تومان رسید، این در شرایطی است که اونس با ۳ دلار افزایش به یک هزار و ۳۴۲ رسید.

به این ترتیب سکه در سررسید شهریورماه با نرخ یک میلیون و ۱۱۶هزار تومان معامله شد و افزایش ۰/۲۶درصدی را تجربه کرد. این در شرایطی است که سکه تحویل آبان ماه با رشد ۰/۳۷ درصدی به قیمت یک میلیون و ۱۲۷هزار تومان رسید. از سویی قرارداد تحویل دی نیز با قیمت یک میلیون و ۱۳۹ هزار تومان معامله و با افزایش ۰/۳۸ درصدی رو به رو شد. تحویل اسفند هم با ۰/۳۱ درصد رشد به قیمت یک میلیون و ۱۵۱ هزار تومان به فروش رسید. در پایان سررسید اردیبهشت ماه سال آینده با نرخ یک میلیون و ۱۷۰ هزار تومان معامله شد و افزایش ۰/۳۱ درصدی را به ثبت رساند.

حجم معاملات آتی سکه طی روز گذشته در بورس کالای ایران به ۶هزار و ۴۱۰ قرارداد و ارزش آن به بیش از ۷۴۸ میلیارد ریال رسید.

همچنین بهای سکه در بازار نقدی نیز طی روز گذشته همسو با رشد بهای اونس در بازارهای جهانی و بهای ارز در بازار داخلی افزایش یافت، به طوری که قیمت سکه بهار آزادی با چهار هزار تومان افزایش معادل یک میلیون و ۱۱۵ هزار تومان به فروش رسید.

همچنین نیم‌سکه و ربع سکه نیز با یک هزار تومان افزایش به ترتیب با قیمت‌های ۵۶۰ و ۲۹۰ هزار تومان معامله شدند.

هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز در معاملات روز گذشته بازار نقدی معادل ۱۱۳ هزار و ۵۶ تومان اعلام شد که نسبت به روز دوشنبه گذشته ۹۳ تومان کاهش قیمت را تجربه کرد.

این در حالی است که قیمت سکه گرمی نسبت به روز دوشنبه تغییر نکرد و با قیمت ۱۸۲ هزار تومان معامله شد.

برخی از کارشناسان معتقدند هر چقدر به سمت آذرماه حرکت کنیم، تقاضای تجاری در بازار افزایش پیدا می‌کند و همین موضوع قیمت دلار را تحریک خواهد کرد و تاثیر بسزایی در روند صعودی بهای سکه خواهد گذاشت.

در بازار گواهی سکه چه گذشت؟

همچنین نگاهی به معاملات امروز گواهی سکه طلا در بورس کالای ایران نشان می دهد که ۸۵ سکه در قالب گواهی سکه به ارزش ۹۴۵میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت.

بنابراین گزارش، امکان معاملات سکه در کنار سهام در سامانه برخط معامله گران سهام یکی از جذابیت معاملات گواهی سکه در بورس کالاست به طوریکه سرمایه گذاران می توانند سکه و سهام را در کنارهم در پرتفوی خود مشاهده کننده و در هر لحظه از نوسانات و سود و زیان خود مطلع شوند.

۴۰۱/۶۰۲

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس