تاریخ انتشار: ۰۵ اسف ۱۳۹۴
از بنیتو موسولینی تا ژوزف استالین;

برخی بر این باورند که دیکتاتورها انسان هایی ساخته شده در سیارات عحیبو غریب بوده اند. نگاهی به زندگی آنان اما نشان می دهد که هر یک انسان هایی بوده اند با نوع مشابهی از زندگی همانند دیگر افراد معمولی. آن ها شغل های متفاوتی تا پیش از به قدرت رسیدن داشته اند از پزشکی تا دبیری و وکالت. با این حال، زمانی که قدرت را در دست گرفته اند تبدیل به غول هایی وحشتناک شده اند.

از معلمی تا نقاشی اولین شغل های بزرگترین دیکتاتورهای جهان بوده اند که در دهه های اخیر به قدرت رسیده اند.

 

جوزف استالین، معلم و کارمند

 

“جوزف استالین” دیکتاتور پیشین اتحاد جماهیر شوروی به عنوان معلم و کارمند دولت در تفلیس مشغول به کار بوده است. مادر او دوست داشته که وی به عنوان واعظ مذهبی  و کشیش مشغول کار شود.

موسولینی، روزنامه نگار و روشنفکر سیاسی

 

او پیش از به قدرت رسیدن از ایتالیا به سوئیس رفت و در آنجا مشغول به کارهای عجیبی شد. او مدتی در مدرسه کار کرد اما بیش تر به عنوان روزنامه نگار و روشنفکر سیاسی شناخته شده بود.

 

کیم ایل سونگ، مقام نظامی در ارتش شوروی

 

کیم ایل سونگ رهبر پیشین کره شمالی در جریان جنگ جهانی دوم از اعضای ارتش شوروی بود و در سال ۱۹۳۰ میلادی در مقاومت چریکی کره در برابر اشغالگران ژاپنی مبارزه کرد.

 

آدولف هیتلر، نقاش با آبرنگ

آدولف هیتلر دیکتاتور آلمان نازی پیش از به قدرت رسیدن با آبرنگ در وین نقاشی نمی کرد اما دو بار کارهایش توسط آکادمی هنرهای زیبا در آن زمان رد شد.

 

پل پوت، معلم تاریخ، جغرافیا و ادبیات فرانسه

 

پل پوت دیکتاتور پیشین کامبوج مدتی را در مدرسه به عنوان دبیر تاریخ، جغرافیا و ادبیات فرانسه مشغول تدریس بوده است. او با استفاده از بورس تحصیلی و مطالعاتی در پاریس تحصیلات خود را گذراند.

 

عیدی امین، قهرمان بوکس

 

دیکتاتور اوگاندا پیش از کسب قدرت سیاسی در فاصله سال های ۱۹۵۱ تا ۱۹۶۰ میلادی قهرمان بوکس سنگین وزن بوده است. گزارش هایی نیز وجود دارند که نشان می دهند او شناگر خوبی بوده است. او به عنوان آشپز نیز مدتی کار کرده بود.

 

ژان کلود دووالیه، پزشک

 

دیکتاتور پیشین هائیتی به عنوان پزشک تا سال ۱۹۴۳ میلادی در بیمارستان کار می کرد.

 

چائوشسکو، شاگرد پینه دوز

 

نیکلای چائوشسکو دیکتاتور پیشین رومانی مدتی به عنوان شاگرد پینه دوز مشغول به کار بوده است. او تنها آموزش را در دوران ابتدایی گذرانده بود و پس از ترک روستا و به شهر آمدن مراتب به قدرت رسیدن را طی کرد.

 

ژنرال فرانکو، نظامی

 

ژنرال فرانکو دیکتاتور پیشین اسپانیا درسال ۱۹۱۵ میلادی به ارتش اسپانیا پیوست و به جوان ترین فرمانده ارتش تبدیل شد. او از آکادمی نظامی فارغ التحصیل شده بود.

 

روبسپیر، وکیل

 

ماکسیمیلیان روبسپیر پس از انقلاب فرانسه به قدرت رسید و دوران موسوم به دوران وحشت را آفرید که در حال ترورهای زیادی روی داد. او حقوقدان و وکیل بود.

 

پینوشه، دانش آموخته رشته جغرافیای سیاسی

 

آگوستو پینوشه دیکتاتور پیشین شیلی در سال ۱۹۳۷ میلادی در رشته جغرافیای سیاسی از آکادمی جنگ فارغ التحصیل شد.

 

خورخه رافائل ویدلا، عضویت در ارتش

 

خورخه رافائل ویدلا دیکتاتور پیشین آرژانتین در ارتش مشغول به کار بوده است. او در سال ۱۹۳۷ به ریاست ستاد کل ارتش منصوب شد.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس