تاریخ انتشار: ۲۷ اسف ۱۳۹۴
هیلاری اولین نیست;

هیلاری پیروز انتخابات مقدماتی و درون حزبی دومین سه شنبۀ بزرگ آمریکا بود. نتایج آرای اعلام شده از پیروزی قطعی وی در چهار ایالت خبر می دهد. کلینتون پیشتازی خود را با پیروزی در فلوریدا، اوهایو، ایلینوی و کارولینای شمالی گسترش داد.

هیلاری کلینتون یکی از شانس های اصلی  در انتخابات سال ۲۰۱۶ آمریکا است. هیلاری کلینتون در رقابتهای درون حزبی با پیروزی در ایالت ایلینوی، اوهایو، کارولینای شمالی و فلوریدا فاصلۀ خود از برنی ساندرز، دیگر نامزد دموکرات را بیشتر از گذشته کرد. هیلاری همچنین پیروز انتخابات مقدماتی و درون حزبی دومین سه شنبۀ بزرگ آمریکا بود. نتایج آرای اعلام شده از پیروزی قطعی وی در چهار ایالت خبر می دهد. کلینتون پیشتازی خود را با پیروزی در فلوریدا، اوهایو، ایلینوی و کارولینای شمالی گسترش داد.
به گزارش “گذارنیوز”  هیلاری کلینتون سال ۲۰۰۸ نیز رقیب باراک اوباما بود اما نتوانست به عنوان کاندیدای نهایی دموکرات ها در انتخابات مطرح شود.

اگر او بتواند در انتخابات سال ۲۰۱۶ پیروز شود اولین زنی خواهد بود که در آمریکا به مقام ریاست جمهوری رسیده است.

اما او اولین زنی نیست که در آمریکا وارد سیاست شده است. پیش از او مادلین آلبرایت و کاندولیزا رایس جزو مهمترین سیاستمداران زن امریکا در ساله های اخیر بوده اند.

نشریه نشنال جورنال گزارشی از اولین زنان سیاستمدار آمریکا منتشر کرده است.

ویکتوریا وودهال
ویکتوریا وودها یکی از رهبران جنبش حق رای زنان بود، و اولین زنی بود که در سال ۱۸۷۲ کاندیدای ریاست جمهوری شد.

زنان آمریکا

الیزابت کدی استانتون
استانتون اولین زنی بود که برای رسیدن به مجلس نمایندگان، در سال ۱۸۶۶، نامزد شد. او در این عکس به همراه سوزان بی آنتونی، از اعضای جنبش حق رای برای زنان حضور دارد.

زنان آمریکا

بلوا لاک وود
لاک وود در سال ۱۸۸۴، اولین زنی بود که وکالتش در محضر دادگاه عالی، پذیرفته شد.

زنان آمریکا

سوزان سالتر
سالتر، زمانی که در سال ۱۸۸۷ به شهرداری آرگونیا در کانزاس برگزیده شد، به اولین زن شهردار در آمریکا و اولین زنی که برای ادارۀ دفتر سیاسی در آمریکا برگزیده می‌شود، بدل شد.

زنان آمریکا

مارتا هیوز کَنون
کنون در سال ۱۸۹۶، به اولین زنی بدل شد که به سنای ایالتی راه یافت. این عکس حوالی سال ۱۸۸۰ از او گرفته شده است.

زنان آمریکا

ژانت رَنکین
در سال ۱۹۱۶، رنکین اولین زنی بود که به کنگره راه می‌یافت. او نمایندۀ ایالت مونتانا بود. او یکی از معدود فعالان جنبش حق رای بود که توانستند به کنگره راه پیدا کنند، و تنها عضو کنگره بود که در جنگ جهانی اول و دوم علیه مشارکت آمریکا در جنگ رای داد.

زنان آمریکا

مای الا نولان
وقتی که همسر نولان، جان نولان از ایالت کالیفرنیا، چند هفته پس از ششمین پیروزی متوالیش درگذشت، مای الا مابقی دوران کنگرۀ شصت و هفتم را جایگزین او شد. او اولین زنی بود که جانشین همسرش می‌شد و همچنین اولین بیوه‌ای بود که در کنگره حضور داشت. او همچنین اولین زنی بود که (در سال ۱۹۲۵) ریاست یکی از کمیته‌های کنگره را بر عهده داشت.

هَتی کاراوِی
کاراوی، در سال ۱۹۳۲، تبدیل به اولین زنی شد که به سنا راه پیدا کرد. او سناتور ایالت آرکانزاس بود.

زنان آمریکا

نلی تایلو راس
زمانی که همسرِ راس، ویلیام راس، که به تازگی در سال ۱۹۲۴ به فرمانداری ایالت وایومینگ برگزیده شده بود، درگذشت، رهبری حزب دموکرات، او را به عنوان جانشین وی نامزد کرد. در سال ۱۹۲۵، او به اولین زن فرماندار در ایالات متحده بدل شد. او حتی توانست به معاونت کمیتۀ ملی دموکراتیک و ریاست موسسۀ ضرب پول ایالات متحده برسد.

زنان آمریکا

فرانسس پرکینز
در سال ۱۹۳۳، فرانکلین روزولت، رییس جمهور وقت آمریکا، پرکینز را به وزارت کار منصوب کرد و او بدل به اولین زنی شد که در یک کابینۀ دولت حضور داشت.

زنان آمریکا

ساندرا دی اوکانر
در سال ۱۹۸۱، اوکانر اولین زنی شد که در دادگاه عالی آمریکا صاحب کرسی شد.

زنان آمریکا

سارا پیلین
وقتی که جان مک‌کین، پیلین را به معاون اولی خود انتخاب کرد، پیلین به اولین زن جمهوری‌خواهی بدل شد که در یک کمپین انتخابات ریاست جمهوری حائز این مقام بوده است.

زنان آمریکا

برچسب ها: برچسب‌ها, ,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس