تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] رییس جمهور با بیان اینکه در ۳۱ شهریور صدام به ما حمله کرد، گفت: اولین حمله نیروهای مسلح ما با پرواز ۱۴۰ فروند هواپیما به عراق و بمباران مراکز مهم آنجا انجام شد، لذا اولین درس ملت ما به صدام کمتر از ۲۴ ساعت انجام شد و سراسر عراق به لرزه درآمد. به گزارش […]

[ad_1]

رییس جمهور با بیان اینکه در ۳۱ شهریور صدام به ما حمله کرد، گفت: اولین حمله نیروهای مسلح ما با پرواز ۱۴۰ فروند هواپیما به عراق و بمباران مراکز مهم آنجا انجام شد، لذا اولین درس ملت ما به صدام کمتر از ۲۴ ساعت انجام شد و سراسر عراق به لرزه درآمد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی در سفر استانی خود به استان قزوین در جمع مردم این استان با تشکر از مهمان‌نوازی مردم آنجا، اظهار داشت: قزوین پایتخت خوشنویسی ایران است و به عنوان چهره درخشان مردم فداکار در کشور می‌درخشد.


او اضافه کرد: قزوین شهر شهید رجایی است؛ چهره ماندگار و اسطوره مقاومت و صبر و ایستادگی که همواره افتخار می‌کرد فرزند ملت است. شهید رجایی بار سنگین اداره و ثبات کشور را در شرایط سخت  سال‌های ۵۹ تا ۶۰ بر دوش گرفت لذا مناسب می‌دانم این خاطره را از شهید رجایی در زمستان سال ۵۷ نقل کنم؛ شبی عده‌ای از بزرگان کشور در حضور شهید بهشتی در نخست‌وزیری جلسه داشتیم. جلسه حدود ساعت ۹ شب شروع شد. مرحوم رجایی برای تکمیل کارها پشت میز بود، ما هم روی زمین بودیم. حدود ساعت ۱۱ مرحوم رجایی پشت میز خوابش برده بود. شهید بهشتی به ما گفت آرام باشید؛ ایشان ۴۸ ساعت است که نخوابیده است. هشتم شهریور را به‌عنوان روز ایثار و شهادت خود به همراه یار دیرین خود به ثبت رساند.


رییس جمهور به دیگر اسطوره استان قزوین؛ شهید بابایی اشاره کرد و افزود: خاطرات بسیار فراوانی از آن شهید قبل از جنگ تحمیلی و در جبهه‌های نبرد دارم که در فرصت دیگر بیان می‌کنم.


روحانی گفت: در ۳۱ شهریور صدام به ما حمله کرد و اولین نیروهای مسلح با پرواز ۱۴۰ فروند هواپیما به قبل عراق و بمباران مراکز مهم عراق بود که اولین درس ملت ما به صدام کمتر از ۲۴ ساعت انجام شد و سراسر عراق به لرزه درآمد و پیامی به جهانیان داده شد که غیورمردان ایران تجاوز را تحمل نمی‌کنند.


ادامه دارد ….

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس