تاریخ انتشار: ۱۹ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] فیلم سینمایی باغ های زردآلو به کارگردانی پوریا حیدری اوره به جشنواره مونترال کانادا راه یافت.  به گزارش ایلنا،«باغ های زرد آلو» اولین ساخته ی پوریا حیدری اوره است که در سکوت خبری بصورت مشترک بین ایران و ارمنستان ساخته شده است. این کارگردان که نگارش فیلمنامه ی باغ های زرد آلو […]

[ad_1]

فیلم سینمایی باغ های زردآلو به کارگردانی پوریا حیدری اوره به جشنواره مونترال کانادا راه یافت.

 به گزارش ایلنا،«باغ های زرد آلو» اولین ساخته ی پوریا حیدری اوره است که در سکوت خبری بصورت مشترک بین ایران و ارمنستان ساخته شده است.


این کارگردان که نگارش فیلمنامه ی باغ های زرد آلو را نیز بر عهده داشته است درباره تولید فیلمش گفت:به دلیل سفر های متعددی که به ارمنستان داشتم با تلفیق چند داستان واقعی فیلمنامه ی باغ های زرد آلو را نوشتم و آن را در ایران و ارمنستان ساختم.


وی در خصوص مراحل تولید فیلم اظهار داشت:پیش تولید فیلم تابستان سال گذشته در ارمنستان آغاز شد و بیش از ۹۰ درصد در ارمنستان و بخشی در ایران فیلمبرداری شد و در ادامه تدوین و صداگذاری نیز در ایران انجام شد.


کارگردان باغ های زرد آلو در ادامه افزود: دیالوگ های فیلم به سه زبان ایرانی، ارمنی و انگلیسی است و بازیگران ما ترکیبی از بازیگران مطرح ارمنستان و سه بازیگر ایرانی هستند و میتوان به پدرام انصارى، ناربه وارتان، سامول سرکیسیان، هوهانس آزویان، آزاده اسماعیل خانى، آرایک سرگیسیان، الیسون گنگى و مارو هاکوبیان به عنوان بازیگران فیلم اشاره کرد.


این فیلمساز جوان با اشاره به موضوع اجتماعی فیلمش گفت:باغ های زرد آلو موضوعی اجتماعی دارد و داستان زندگی آرام جوان ایرانى ارمنى که از کودکى و پس از مهاجرت از ایران ساکن امریکا بوده است  وبرای خواستگارى از دختری مورد علاقه اش براى اولین بار وارد ارمنستان مى شود را روایت می کند.


جشنواره فیلم مونترال ۴تا ۱۵ شهریور در کانادا برگزار می شود وباغ های زرد آلو بعنوان اولین حضور بین المللی اش به  این جشنواره راه یافته است و اکران آن بزودی در ایران و ارمنستان آغاز خواهد شد.


عوامل  و دست اندر کاران « باغ هاى زردآلو» عبارتند از:نویسنده و کارگردان پوریا حیدرى اوره، مدیرفیلمبردارى: اشکان اشکانى، طراحى و ترکیب صدا: علیرضا علویان، تدوین: احسان واثقى، صدابردار: سعید بجنوردى، گریم: محمود اسمانى، آهنگساز: گارگین آراکلیان، طراح صحنه: موسس هایک تادوسیان، طراح لباس: گلنارا گابریلیان، مدیرتولید: آرمین حق شنو، جلوه هاى ویژه میدانى :على منصورى، عکاس: آزاد امین رشتى، تصحیح رنگ: کامران سحرخیز، مدیر رسانه اى :منصوره بسمل، طراح پوستر و مواد تبلیغاتى: بهداد صالحى، دستیاران کارگردان آنا بیاتیان و لیلیت آبوویان، تهیه کنندگان على صدرایى و پوریا حیدرى اوره


 

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس