تاریخ انتشار: ۲۱ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] به گزارش ایلنا، کوروش ساکی در آیین تجلیل از خبرنگاران لرستان و نشست خبری خبرنگاران رسانه‌های گروهی افزود: تنها بیمارستان تازه ساختی که طی سال‌های اخیر مورد استفاده قرار گرفته بیمارستان ۲۶۰ تختخوابه شهید رحیمی خرم‌آباد بوده که با توجه به مستهلک‌بودن سایر بیمارستان‌ها، مراجعات به مراکز دولتی بسیار بوده است. وی به خرید […]

[ad_1]

به گزارش ایلنا، کوروش ساکی در آیین تجلیل از خبرنگاران لرستان و نشست خبری خبرنگاران رسانه‌های گروهی افزود: تنها بیمارستان تازه ساختی که طی سال‌های اخیر مورد استفاده قرار گرفته بیمارستان ۲۶۰ تختخوابه شهید رحیمی خرم‌آباد بوده که با توجه به مستهلک‌بودن سایر بیمارستان‌ها، مراجعات به مراکز دولتی بسیار بوده است.


وی به خرید بیش از یک‌هزار میلیارد ریال تجهیزات بیمارستانی برای بیمارستان‌های لرستان اشاره کرد و اظهار داشت: طی حدود دو سال گذشته بیش از یک‌هزار میلیارد ریال تجهیزات برای بیمارستان‌های استان خریداری شده و در مجموع تاکنون یک‌هزار و ۶۸۰ میلیارد ریال منابع درباره اجرای بسته‌های این طرح در استان هزینه شده است.


کوروش ساکی به کمبود شدید فضای درمانی در لرستان اشاره کرد و افزود: علی‌رغم اضافه کردن ۱۷۷ تخت به بیمارستان شهید رحیمی، این بیمارستان هنوز هم بخش‌های فوق تخصصی، پیوندی از جمله کلیه و مغز استخوان در استان وجود ندارد که برای این مهم باید فضای جدید ایجاد شود.


ساکی درباره مشکلات بیماران سرطانی اظهار کرد: لرستان فاقد یک مرکز رادیوتراپی دولتی است و یک بخش خصوصی برای این مهم اعلام آمادگی کرده و رایزنی‌های لازم در حال انجام است.


وی اظهار داشت: در این راستا دو مجوز ایجاد مرکز رادیوتراپی در خرم‌آباد و بروجرد صادر شده که با توجه به نوع خدمات این مراکز، ساخت و بهره‌برداری از آن دست کم دوسال به طول می‌انجامد.


ارتقاع لرستان در شاخص کشوری با راه‌اندازی یک‌هزار تخت جدید در بیمارستان‌های لرستان


رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: هم اکنون دو هزار تخت بیمارستانی دولتی در استان وجود دارد که شاخص کشور به ازای هر یک‌هزار نفر ۱٫۶ است. در صورت ایجاد یک‌هزار تخت جدید در استان، این شاخص به ۱٫۷ ارتقا می یابد.


وی با بیان اینکه راه اندازی هر تخت بیمارستانی ۱۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد،تصریح کرد: تفاهم نامه ایجاد یکهزار تخت با قرار گاه سازندگی خاتم الانبیا منعقد شده که ۳۰ درصد هزینه ها توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تامین می شود.


وی اضافه کرد: سهم قرارگاه نیز پس از انتقال بیمارستان عشایر و فروش زمین بیمارستان فعلی، پرداخت خواهد شد.


رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان افزود: سال گذشته در استان لرستان جذب پزشکان متخصص ۴۰ درصد افزایش یافته است.


وی گفت: در حال حاضر ۹۰ درصد بیماران استان از پنج رشته اصلی شامل پزشک عمومی، داخلی، اطفال، بیهوشی و زنان بهره مند هستند.


ایجاد ۱۰۰ هزار متر مربع فضای بهداشتی در لرستان


ساکی با اشاره به اینکه ۶۶۴ خانه بهداشت در استان فعال است، افزود: ۱۰۰ هزار متر مربع فضای بهداشتی به ویژه در مناطق محروم و روستایی احداث می شود.


وی تصریح کرد: قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا ۵۰ درصد هزینه این فضاها معادل حدود ۵۰۰ میلیارد ریال را تقبل کرده و خیران سلامت نیز برای حضور در این طرح، اعلام آمادگی کرده اند.


کمک ۶۵۰ میلیاردی خیران سلامت لرستان


رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان ادامه داد: سال گذشته ۶۵۰ میلیارد ریال کمک های خیران سلامت در استان جذب شد.


ساکی بیان کرد: این میزان بالاترین جذب در کشور بوده در حالی‌که از مجموع اعتبارات ۱۷۰ میلیارد ریالی دولتی ۳۵ درصد تحقق یافته است.


وی اضافه کرد: همچنین قرارداد احداث ۵ هزار متر مربع فضای بهداشتی درمانی با خیران سلامت منعقد شده و قرار است این فضاها با ۴۰ درصد کمتر از قیمت پیمانکاری ایجاد شود. بیش از ۴ هزار لرستانی مقیم خارج کشور شناسایی شده که چنانچه کمک ۱۰ درصد این افراد در حوزه سلامت جذب شود، خدمت شایانی در این عرصه خواهد بود.

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس