تاریخ انتشار: ۲۳ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] رئیس‌جمهوری فرانسه تاکید کرد، واکنش آمریکا به حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ به ویژه حمله به عراق، به جای آنکه تروریسم جهانی را محدود کند، آن را گسترش داد. به گزارش ایسکانیوز به نقل از پایگاه خبری راشا تودی، فرانسوا اولاند، رئیس‌جمهوری فرانسه در پیامی در صفحه فیس‌بوکش به یاد قربانیان حملات ۱۱ سپتامبر […]

[ad_1]

رئیس‌جمهوری فرانسه تاکید کرد، واکنش آمریکا به حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ به ویژه حمله به عراق، به جای آنکه تروریسم جهانی را محدود کند، آن را گسترش داد.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از پایگاه خبری راشا تودی، فرانسوا اولاند، رئیس‌جمهوری فرانسه در پیامی در صفحه فیس‌بوکش به یاد قربانیان حملات ۱۱ سپتامبر از روشی که دولت جورج بوش به آن تراژدی واکنش نشان داد، انتقاد کرد.

به گزارش ایسنا، او نوشت: واکنش دولت وقت آمریکا به حملات ۱۱ سپتامبر به عنوان مثال در عراق فراتر از ریشه‌کن کردن تهدید بود و موجب شد که تروریسم بیشتر گسترش یابد. ژاک شیراک، رئیس‌جمهوری وقت هم حق داشت که از پیوستن به مداخله در عراق امتناع کند و محکوم هم شد. با این حال فرانسه باز هم قربانی تبعات هرج و مرج به وجود آمده، شد.

رئیس‌جمهوری فرانسه همچنین گفت، تروریست‌ها دموکراسی، آزادی، فرهنگ و بردباری را هدف می‌گیرند اما این ارزش‌ها سرانجام پیروز خواهند شد.

اولین واکنش دولت بوش به حملات یازدهم سپتامبر لشکرکشی به افغانستان تحت کنترل طالبان بود و دو سال بعد هم به عراق حمله کرد. در پی آن، این کشورها مستعد رشد گروه‌های افراطی‌تر شدند. امروز هم جهان با معضلی به نام داعش روبروست و فرانسه در میان کشورهای غربی بیشترین تلفات غیرنظامی را در حملات آنها داده است.

اولاند در پیام خود گفت: هر کدام از حملات تروریستی یادآور دوباره حملات ۱۱ سپتامبر بود؛ آن هم با تبعاتش که به خاک سپردن سرنوشت‌های شکست‌خورده و خانواده‌های عزادار بود.

فرانسه در نوامبر ۲۰۱۵ متحمل بزرگترین تلفات انسانی در جریان حملات تروریستی‌ای بود که داعش مسوولیت آنها را پذیرفت. در جریان آنها، ۱۳۷ تن کشته و ۳۶۸ تن دیگر زخمی شدند. این بدترین نوع حملات از جنگ جهانی دوم و بدترین در اتحادیه اروپا از زمان بمبگذاری متروی مادرید در ۲۰۰۴ بود که جان ۱۹۲ تن را گرفت.

همچنین فرانسوا اولاند برای مذاکره در آستانه نشست اتحادیه اروپا در اسلوواکی به رومانی سفر کرده است.

اولاند قرار است با کلوس یوهانیس، همتای رومانیایی خود و نخست‌وزیر رومانی دیدار کند.

این اولین سفر رسمی اولاند به رومانی در ۲۰ سال گذشته است و در این سفر احتمالا بر شراکت تاریخی میان دو کشور تاکید خواهد شد.

۳۰۳۳۰۰

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس