تاریخ انتشار: ۲۷ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] مدیرعامل بورس کالای ایران، عرضه اوراق سلف موازی استاندارد گندم را فرصتی طلایی برای کسانی دانست که به دنبال سرمایه گذاری مطمئن در بازار سرمایه می گردند. به گزارش ایسکانیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، حامد سلطانی نژاد گفت:‌ پذیره نویسی اوراق سلف موازی به منظور تامین مالی دولت، به […]

[ad_1]

مدیرعامل بورس کالای ایران، عرضه اوراق سلف موازی استاندارد گندم را فرصتی طلایی برای کسانی دانست که به دنبال سرمایه گذاری مطمئن در بازار سرمایه می گردند.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، حامد سلطانی نژاد گفت:‌ پذیره نویسی اوراق سلف موازی به منظور تامین مالی دولت، به مبلغ ۲۶۵۰ میلیارد تومان از چهارشنبه ۲۴ شهریور در بورس کالا شروع شده است و تا ساعت ۱۲ و نیم یکشنبه ۲۸ شهریور ادامه دارد .
وی با اشاره به استقبال از بزرگترین تامین مالی بخش کشاورزی در بازار سرمایه افزود: خوشبختانه روز اول یعنی چهارشنبه، ۱۲۰۰ میلیارد تومان از این اوراق به فروش رسید و فکر می کنم که طی روزهای باقی مانده کل این اوراق به فروش برسد.
به گفته مدیر عامل بورس کالای ایران، مبلغ ۲۶۵۰ میلیارد تومان برای پرداخت بخشی از مطالبات کشاورزان گندمکار استفاده خواهد شد.
سلطانی نژاد نرخ سود سالانه اوراق سلف موازی استاندارد گندم را ۲۰ درصد اعلام کرد و گفت:‌ این اوراق با نرخ ۱۰ درصدی برای یک دوره شش ماهه منتشر می شوند و هر یک از خریداران حتی اگر زودتر از فرجه شش ماهه تمایل به واگذاری اوراق داشته باشند، بازارگردان، آن را با نرخ ۱۹ درصد از آنها خریداری خواهد کرد.
وی ادامه داد:‌ اوراق سلف گندم، با ضمانت دولت و بانک کشاورزی منتشر می شود؛ متعهد پذیره نویسی هم صندوق سرمایه گذاری یکم کارگزاری بانک کشاورزی است که علاوه بر این عهده دار بازارگردانی در مدت عرضه تا سررسید خواهد بود.
مدیرعامل بورس کالای ایران، همچنین ناشر این اوراق را شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران و ضامن اصل و بازده اوراق در سررسید را دولت جمهوری اسلامی ایران، خزانه داری کل و بانک کشاورزی معرفی کرد .
سلطانی نژاد خاطرنشان کرد: از آنجا که این اوراق به پشتوانه گندم تولیدی منتشر می شود، آن بخش از گندم که غیریارانه ای است- یعنی چیزی حدود ۳ میلیون تن گندم- قرار است که از این به بعد در بورس کالای ایران عرضه و فروخته شود .
یادآور می شود: عموم مردم می توانند برای پذیره نویسی این اوراق به کارگزاری های دارای مجوز فعالیت سلف موازی در بورس کالای ایران مراجعه کنند.
۶۰۲/۴۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس