تاریخ انتشار: ۲۷ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] رئیس سازمان حج و زیارت از دستگیری گروهی خبر داد که از ۶ هزار زائر کلاهبرداری کرده و پول و گذرنامه آنها را به جیب زده اند. به گزارش ایسکانیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سعید اوحدی رئیس حج و زیارت”>سازمان حج و زیارت در مورد زائران زندانی در عراق و عربستان گفت: […]

[ad_1]

سعید اوحدی

رئیس سازمان حج و زیارت از دستگیری گروهی خبر داد که از ۶ هزار زائر کلاهبرداری کرده و پول و گذرنامه آنها را به جیب زده اند.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سعید اوحدی رئیس حج و زیارت”>سازمان حج و زیارت در مورد زائران زندانی در عراق و عربستان گفت: هم اکنون هیچ یک از زائران ما در عربستان در زندان نیستند.

او ادامه داد: از موسم حج سال گذشته یک نفر در زندان بود که با تلاش وزارت امور خارجه و حج و زیارت”>سازمان حج و زیارت یک ماه بعد از پایان موسم حج آزاد و به وطن بازگشت.

رئیس حج و زیارت”>سازمان حج و زیارت همچنین در مورد زائران زندانی در عراق گفت: ابتدا باید بگویم ما هیچ زائری را نداریم که از سوی کاروان های حج و زیارت اعزام شده و در زندان باشد.

او افزود: مشکل ما در مورد عراق و زیارت عتبات عالیات این است که عده ای در قالب کاروان های آزادبر، با تبلیغ زیارت قسطی یا ارزان زائر را به عراق می برند و آنجا زائر دچار مشکل می شود.

اوحدی با بیان اینکه تنها کاروان های حج و زیارت هستند که با نهادهای درمانی و امنیتی در عراق قرارداد رسمی دارند گفت: تأکید می کنم که کاروان های آزاد بر غیرقانونی هستند و مردم نباید به آنها اعتماد کنند.

او در مورد زائران زندان و علت دستگیری آنها در عراق گفت: ما باید به قوانین کشور عراق احترام بگذاریم تعدادی از زائران به علت عدم توجه به قوانین عراق در بازداشت هستند.

رئیس حج و زیارت”>سازمان حج و زیارت افزود: برای مثال، در یکی از موارد پول هتل از سوی مسئول کاروان تسویه نشده بود، بنابر این هتل گذرنامه زائران را تحویل نداد و آنها را به پلیس معرفی کرد.

او بیان کرد: وقتی ما اعلام کرده ایم تنها مرجع رسمی اعزام به عتبات هستیم و کاروان های ما نیز محدودیت اعزام ندارد، چرا مردم به این افراد که عده ای از آنها شیاد و کلاهبردار هستند اعتماد می کنند؟

اوحدی گفت: همین چند روز گذشته پلیس عده ای را دستگیر کرد که در قالب کاروان های زیارتی از ۶ هزار زائر پول و گذرنامه به سرقت برده اند.

او در پایان از تلاش حج و زیارت”>سازمان حج و زیارت و وزارت امورخارجه جهت آزادی این زائران در عراق خبر داد و گفت: از تعداد زائران زندانی در عراق بی اطلاع هستم.

۷۰۳

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس