تاریخ انتشار: ۳۱ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] اقتصاد بریتانیا بخشی از قدرت خود در دوران پسابرگزیت را نشان داده است و تنها چیزی که در حال حاضر نیاز دارد، استقامت است. به گزارش اقتصادنیوز به نقل از بلومبرگ، درباره اقتصاد بریتانیا، در حال حاضر تمرکز روی این موضوع است که آیا ارقام هفته گذشته که نشان از تقویت اولیه می‌داد، […]

[ad_1]


اقتصاد بریتانیا بخشی از قدرت خود در دوران پسابرگزیت را نشان داده است و تنها چیزی که در حال حاضر نیاز دارد، استقامت است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از بلومبرگ، درباره اقتصاد بریتانیا، در حال حاضر تمرکز روی این موضوع است که آیا ارقام هفته گذشته که نشان از تقویت اولیه می‌داد، پایدار خواهد بود یا خیر؟ اوج‌گیری بازار نیروی کار و بهترین رشد خرده‌فروشی از سال ۲۰۰۲ در ماه جولای ۲۰۱۶ باعث شد تا شاخص شگفتی اقتصادی سیتی‌گروپ که قدرت داده‌های مرتبط با پیش‌بینی تحلیلگران را اندازه می‌گیرد، به بالاترین سطح خود از سال ۲۰۱۳ برسد.
این گزارش‌ها، که نخستین ارقام رسمی از زمان همه‌پرسی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا در ماه ژوئن است، باعث سردرگمی تحلیلگرانی شده که انتظار رکود را می‌کشیدند. پوند نیز بیشترین رشد هفتگی خود را در یک ماه اخیر به ثبت رساند.

در حالی که آمار جدید نشان می‌دهد که بریتانیا نسبت به نگرانی‌های اقتصاددانان در خصوص سقوط پس از برگزیت بی‌اعتنا بوده است، جو گرایس، اقتصاددان ارشد دفتر آمار انگلستان اعلام کرد: برای نتیجه‌گیری بسیار زود است و ارقام یک‌هفته‌ای تصویر جامعی را نشان نمی‌دهد. همچنین اطلاعات محدودی در مورد فعالیت‌های کسب‌وکار و مبادلات تجاری وجود دارد.
گرانت لوئیس، اقتصاددان بازار سرمایه دایوا در لندن اعلام کرد: «هر کس به شما بگوید که اوضاع آشفته است، دروغ می‌گوید و اینکه فردی بگوید اوضاع مرتب است و جای هیچ نگرانی نیست، نیز سخن راستی نخواهد بود. برای بازارها هنوز زود است که  از آمار خرده‌فروشی منتشرشده حمایت کنند.»
در حالی که بانک مرکزی انگلستان اخیرا و پس از رای به برگزیت نرخ بهره را کاهش داده است، اکثر سیاست‌گذاران انتظار دارند اگر اقتصاد همراستا با پیش‌بینی آنها افت کند، بانک مرکزی گام دیگری نیز در این خصوص بردارد.

با وجود این، اگر اقتصاد همچنان به عملکرد فراتر از انتظار خود در مواجهه با شوک ناشی از برگزیت ادامه دهد، آمار ممکن است زمینه را برای ارزیابی اساسی مجدد از چشم‌انداز سیاست‌گذاری بلندمدت فراهم کند.

[ad_2]

منبع:اقتصادنیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس