تاریخ انتشار: ۱۳ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] رئیس جمهوری آمریکا گفت، کودتای نافرجام در ترکیه موجب تضعیف روابط امنیتی با ترکیه نشده است. به گزارش ایسکانیوز به نقل از خبرگزاری رویترز، ‘باراک اوباما’ در مصاحبه ای با شبکه ‘سی ان ان’ که روز شنبه پخش می شود، گفت، ما شاهد تاثیر تعضعیف کننده به روابط امنیتی مان نیستیم. ترکیه همچنان متحدی […]

[ad_1]

رئیس جمهوری آمریکا گفت، کودتای نافرجام در ترکیه موجب تضعیف روابط امنیتی با ترکیه نشده است.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از خبرگزاری رویترز، ‘باراک اوباما’ در مصاحبه ای با شبکه ‘سی ان ان’ که روز شنبه پخش می شود، گفت، ما شاهد تاثیر تعضعیف کننده به روابط امنیتی مان نیستیم. ترکیه همچنان متحدی قوی برای سازمان پیمان آتلانتیک شمالی(ناتو) است.
به گزارش ایرنا، اوباما افزود، آنها(ترکیه) برای شکست دادن داعش با ما همکاری می کنند و شریکی مهم در همه مسائل امنیتی در منطقه هستند.
ترکیه می گوید، آمریکا و دیگر متحدان غربی به اندازه کافی از تلاش هایش برای ریشه کن کردن عاملان کودتای شکست خورده ماه ژوئیه گذشته در ترکیه حمایت نکرده اند.
پس از کودتای شکست خورده در ترکیه، این کشور ۸۰ هزار تن را از کار بیکار و بسیاری از آنان را به اتهام همسویی با توطئه گران بازداشت کرد.
به گفته منتقدان، اردوغان از این کودتا به عنوان دستاویزی برای سرکوب ناراضیان استفاده کرده است.
ترکیه که می گوید، ‘فتح الله گولن’ مقیم آمریکا، مغز متفکر کودتای نافرجام در ترکیه است، خواستار استرداد وی به این کشور شده است.
مقام های ترکیه گفتند، اردوغان روز یکشنبه پیش رو در حاشیه اجلاس گروه ۲۰ در چین، مساله گولن را با اوباما در میان می گذارد.
۳۰۰۳۰۰

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس