تاریخ انتشار: ۱۹ آبا ۱۳۹۴

همه می دانند که امنیت خاور میانه ازهم پاشیده است واین را هم همه می دانند که ما با هم برسر توافق هسته ای با ایران اختلاف نظر داریم.

به گزارش “گذارخبر”   اوباما روزدوشنبه درنخستین دیدار رسمی خود با نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی پس از ۱۳ ماه با تاکید براین که همه میدانند امنیت خاور میانه ازهم پاشیده شده است صلح فلسطین و تلاش برای تحقق راه حل دو دولت را یکی ازموضوعات اصلی گفت وگو میان طرفین ذکر کرد.
رئیس جمهوری آمریکا همچنین گفت: همه می دانند که ما بر سر موضوع توافق هسته ای با ایران با هم اختلاف نظر داریم اما درمورد نیازبه جلوگیری ازدسترسی ایران به سلاح هسته ای با هم هیچ اختلافی نداریم.
نخست وزیر رژیم صهیونیستی نیز مدعی شد که هنوز امید خود را به برقراری صلح در فلسطین از دست نداده ودر دیدار امروز برسر تقویت ثبات کرانه های باختری با اوباما گفت وگو خواهد کرد.
ناخرسندی اوباما ازادامه شهرک سازی های این رژیم درسرزمین های اشغالی دریک سال گذشته سبب سردی آشکاری درروابط میان طرفین شده بود.
توافقنامه هسته ای هم که برغم همه تلاش وتبلیغات سوء نتانیاهو درماه ژوئیه میان ایران و قدرت های جهانی به امضا رسید عملا سردی روابط میان رهبران تل اویو وواشنگتن راشدت بخشید، تا حدی که طرفین درچهار ماه گذشته حتی یکبارهم با یکدیگر گفت وگوی تلفنی نداشتند.
ناظران دیدار امروز نتانیاهو با رئیس جمهوری آمریکا را تلاشی ازسوی اوبرای نزدیکی دوباره به اوباما وجلوگیری از انزوای بیشتر این رژیم توصیف کرده اند.

برچسب ها: برچسب‌ها,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس