تاریخ انتشار: ۲۹ اسف ۱۳۹۳

رییس‌جمهور آمریکا گفت که سال جدید بهترین فرصت در طول دهه‌های گذشته برای پیگیری آغاز روابط مختلف ایران و آمریکا در آینده است. به گزارش خبرگزاری رویترز از واشنگتن، باراک اوباما افزود: مذاکرات هسته ای بین ایران و قدرت های غرب، پیشرفت کرده اما اختلافات باقی است. اوباما گفت: این لحظه ممکن است دوباره بزودی […]

رییس‌جمهور آمریکا گفت که سال جدید بهترین فرصت در طول دهه‌های گذشته برای پیگیری آغاز روابط مختلف ایران و آمریکا در آینده است.

اوباما

به گزارش خبرگزاری رویترز از واشنگتن، باراک اوباما افزود: مذاکرات هسته ای بین ایران و قدرت های غرب، پیشرفت کرده اما اختلافات باقی است. اوباما گفت: این لحظه ممکن است دوباره بزودی فرا نرسد؛ به گمان من، ملت هایمان از یک فرصت تاریخی برای حل مسالمت آمیز این مسأله برخوردار شده اند؛ فرصتی که ما نباید آن را از دست بدهیم.

رویترز در ادامه گزارش خود آورده است: ایران و شش قدرت جهان می کوشند به یک توافق جامع هسته ای در ازای لغو تحریم های اعمال شده علیه تهران دست یابند. هدف قدرت های مذاکره کننده، تعیین چارچوبی برای توافق نهایی تا پایان مارس و رسیدن به توافق کامل تا ۳۰ ژوئن است. اوباما روزها و هفته های پیش رو را تعیین کننده خواند و افزود: مذاکرات ما پیشرفت کرده اما اختلافاتی باقی مانده است و افرادی در هر دو کشور و فراتر از آنها وجود دارند که مخالف یک راه حل دیپلماتیک هستند. وی گفت: ما باید به همراه هم علناً در مورد آینده ای که خواهان آن هستیم صحبت کنیم.

برخی وزرای ۱+۵ به لوزان می آیند

در همین حال، یک منبع نزدیک به تیم مذاکره کننده هسته ای اعلام کرد که ساعاتی دیگر برخی از وزاری خارجه کشورهای ۱+۵ به لوزان خواهند آمد. به گزارش ، این منبع آگاه گفت: فرانک والتر اشتاین مایر وزیر امور خارجه آلمان و لوران فابیوس وزیر امور خارجه فرانسه امشب وارد لوزان می شوند و همچنین فیلیپ هاموند وزیر امور خارجه انگلیس نیز صبح شنبه (پس فردا) به لوزان خواهد آمد. به گفته این منبع، هنوز حضور وزیران امور خارجه روسیه، انگلیس و چین قطعی نشده و شاید این کشور ها در سطح معاونان وزیر خارجه به لوزان حضور پیدا کنند. این منبع نزدیک به تیم مذاکره کننده هسته ای اضافه کرد: حضور این وزیران در لوزان بیش از هر چیز برای هماهنگی بین کشورهای ۱+۵ است.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس