تاریخ انتشار: ۱۲ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] کلیه های زنده یاد حبیب الله جنتی به دو بیمار؛ خانم ۴۳ ساله و آقای ۴۹ ساله ساکن مشهد که سالها از نارسایی کلیه رنج می بردند و با دیالیز تحت درمان بودند به صورت رایگان اهدا و پیوند شد. ‌اهدای عضو جوان مرگ مغزی قوچانی به شش بیمار زندگی دوباره بخشید. به گزارش […]

[ad_1]

کلیه های زنده یاد حبیب الله جنتی به دو بیمار؛ خانم ۴۳ ساله و آقای ۴۹ ساله ساکن مشهد که سالها از نارسایی کلیه رنج می بردند و با دیالیز تحت درمان بودند به صورت رایگان اهدا و پیوند شد.

‌اهدای عضو جوان مرگ مغزی قوچانی به شش بیمار زندگی دوباره بخشید.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مسئول واحد فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی مشهد امروز گفت: در اهدای عضودرمشهد وزندگی دوباره به شش هموطن بیمارپانصدو هشتاد و هشتمین عمل اهدای عضو از اهدا کننده مرگ مغزی در مرکز پیوند عضو منتصریه این دانشگاه، شش عضو حبیب الله جنتی ۳۶ساله ، ساکن شهرکهنه شهرستان قوچان به شش هموطن بیمار زندگی دوباره بخشید.

دکتر ابراهیم خالقی افزود: کلیه های زنده یاد حبیب الله جنتی به دو بیمار؛ خانم ۴۳ ساله و آقای ۴۹ ساله ساکن مشهد که سالها از نارسایی کلیه رنج می بردند و با دیالیز تحت درمان بودند به صورت رایگان اهدا و پیوند شد.

او گفت: کبد این مرحوم نیز در بیمارستان منتصریه به بیمار آقا ۳۳ ساله ساکن شهرستان تربت حیدریه اهدا و پیوند شد و به او زندگی دوباره بخشید.

مسئول واحد فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: قرنیه ها ی مرحوم حبیب الله جنتی نیز برای پیوند به بیمارستان خاتم الانبیا مشهد و قسمتی از پوست او به بخش سوختگی بیمارستان امام رضا (ع) برای پیوند ارسال شد.

دکتر ابراهیم خالقی افزود: مرحوم حبیب الله جنتی که براثر تصادف دچار مرگ مغزی شده بود از بیمارستان طالقانی به واحد فراهم آوری اعضای پیوندی در مرکز پیوند اعضای دانشگاه مشهد معرفی شد و پس از مراحل تأیید مرگ مغزی و رضایت خانواده در بیمارستان منتصریه تحت عمل جراحی اهدای عضو قرار گرفت.

[ad_2]

منبع:عصر ایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس