تاریخ انتشار: ۳۰ مرد ۱۳۹۴
پس از ۴ سال;

فیلیپ هاموند نخست وزیر خارجه انگلیس یکشنبه اول شهریور به ایران می آید.

روزنامه گاردین درحالی از سفر فیلیپ هاموند نخست وزیر خارجه انگلیس به ایران خبر داد که روز گذشته یک منبع آگاه در وزارت خارجه نیز این خبر را تایید کرد و گفت که این سفر در روز یکشنبه (۹۴/۶/۱)انجام می شود.
به گزارش گذارنیوز فلیپ هاموند نخستین نخست وزیری است از انگلستان که پس از  ۱۴سال قرار است به ایران سفر کند و رسما سفارت انگلیس را اواخر هفته ی جاری (یکشنبه) پس از ۴ سال مجددا فعال می کند.
روزنامه گاردین در گزارش خود نوشت که قرار است در ابتدای فعالیت سفارت، گروه کوچکی از دیپلمات ها به ریاست «آجی شارما» که تاکنون کاردار غیرمقیم انگلستان بود، در تهران مستقر شوند. انگلیس سفیر تازه ای نیز برای اعزام به تهران انتخاب کرده، اما نام وی هنوز اعلام نشده است.
این روزنامه افزود: پیش از این انتظار می رفت که سفارت طرفین اندکی پس از تعیین کاردار غیرمقیم در ۲ سال پیش از سر گرفته شود، اما برخی موضوع های فنی مانع از این کار شده بود.
این روزنامه اضافه کرد: پس از ماه ها تاخیر، لندن پس از آنکه متوجه شد در حال عقب افتادن از رقبای اروپایی اش برای حضور در بازارهای ایران است، تصمیم به بازگشایی سفارتش در تهران گرفت.
گاردین نوشت: یک هیات تجاری و «سیمون گس» مدیر امور سیاسی دفتر وزارت خارجه انگلیس، هاموند را در این سفر به تهران همراهی می کنند. گس، یکی از اعضای گروه ارشد مذاکره کننده انگلیس در گروه ۱+۵ بود.
گاردین افزود: اقامتگاه سفیر و چند ساختمان دیگر سفارت بازسازی شده است.
سفارت انگلیس در ایران از سال ۲۰۱۱ (۱۳۹۰) تاکنون بسته بوده است و سطح روابط دو کشور به داشتن کاردار غیرمقیم در تهران و لندن کاهش پیدا کرده بود.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس